Bezpłatna pomoc na PK

W obliczu tragicznej sytuacji, która dotknęła Ukrainę, Centrum Pedagogiki i Psychologii PK

oferuje wsparcie psychologiczne specjalistów Akademickiego Punktu Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych

Pedagodzy i psycholodzy są dostępni po wcześniejszym umówieniu telefonicznym 12 628 25 90
lub mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Strefa komfortu PSRP

W ramach projektu „Strefa komfortu PSRP” istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej, bezpłatnej rozmowy online z psychoterapeutami. Na rozmowę indywidualną w ramach teledyżuru psychoterapeutycznego każdy ze specjalistów ma zaplanowane 30 minut. Jest to rozmowa, podczas której specjalista udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania oraz wskaże potrzebne informacje. Przykładowy zakres pomocy to niepokój o bliskich, problemy ze snem czy też sposoby radzenia sobie z lękiem.

 

Projekt realizowany jest w ramach zadania zleconego przez Ministra Edukacji i Nauki, stąd porady psychologiczne mają charakter bezpłatny. Pomoc udzielana jest w języku ukraińskim.

 

Więcej informacji na temat pomocy psychologicznej znajdą Państwo za pomocą strony internetowej: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/ua/

 

 

Bezpłatna pomoc w Krakowie

Pochodzisz z Ukrainy? Tu znajdziesz bezpłatną pomoc psychologiczną:

  • 669 981 038 - bezpłatny telefon kryzysowy Polskiego Forum Migracyjnego w języku ukraińskim i rosyjskim (telefon działa w poniedziałki od 16 do 20, w środy od 10 do 14 i w piątki od 14 do 18)
  • 22 566 22 27 - bezpłatny telefon wsparcia Centrum Medycznego Damiana w języku polskim i rosyjskim (czynny we wtorki od 8 do 13, w środy od 17 do 20 i w piątki od 8 do 13)
  • 12 421 92 82 - bezpłatny całodobowy numer Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie. Możliwa jest też pomoc na miejscu, na ul. Radziwiłłowskiej 8b. Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym w grę wchodzi też pomoc online