Drukuj

Biuro Karier Poliechniki Krakowskiej i Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Krakowskiej zapraszają na cykl wywiadów z absolwentami wszystkich wydziałów Politechniki Krakowskiej. Bohaterami spotkań będą osoby, które odniosły sukces zawodowy w różnorodnych branżach m.in. w badaniach naukowych i innowacjach czy biznesie. 

 

8 marca 2022 r.

Gościnią pierwszego spotkania jest Bożena Czynciel, absolwentka Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej, która posiada ponad 20 letnie doświadczenie w koordynacji i rozwoju nowych firm na polskim rynku m.in.: firmy L’Oreal Polska, sieci perfumerii Sephora i Douglas. Właścicielka Winiarni Restauracji Klimaty Południa. 

Zobacz film >>>

 

23 marca 2022 r.

Bohaterem drugiego wywiadu przeprowadzonego w ramach Wiosennej Akademii Kariery był pan Kazimierz Murzyn, absolwent Wydziału Mechanicznego PK, prezes i dyrektor zarządzający Klastrem LifeScience Kraków, członek grupy strategicznej SCANBALT, wiceprezes Global Innovation Network INC, organizacji non-profit NC, USA, członek Komitetu Biotechnologii PAN, członek Rady Interesariuszy Zewnętrznych Przy Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym.

Zobacz film >>>

 

8 kwietnia 2022 r.

Zapraszamy na kolejną odsłonę Wiosennej Akademii Kariery i wywiad z profesor Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. Joanną Ortyl, absolwentką i pracownikiem naukowym Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Pani Profesor jest pracownikiem Katedry Biotechnologii i Chemii Fizycznej oraz założycielką spółki PHOTO4CHEM zajmującej się komercjalizacją projektów inżynierii chemicznej i mechanicznej oraz usługami badawczymi. W 2021 roku została nagrodzona tytułem „Kobieta wynalazca” w konkursie „Lider Innowacji”.

Zobacz film >>>

 

20 kwietnia 2022 r.

Gościem Wiosennej Akademii Kariery jest Wawrzyniec Kuc, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Wawrzyniec Kuc od wielu lat prowadzi działalność gospodarczą w obszarze architektury, jest także wykładowcą akademickim. To trzykrotny laureat konkursu Primus Inter Pares, uhonorowany medalami: Mikołaja Kopernika za działalność naukową i społeczną oraz 40-lecia ACK CYFRONET AGH za wspieranie rozwoju nowoczesnej i specjalistycznej bazy lokalowej. Dodatkowo otrzymał trzy nagrody w konkursach Budowa Roku w latach 2002-2010 oraz wyróżnienie honorowe SARP. W ramach swoich pasji fotografuje, koordynuje projekty naukowo-sportowe.

Zobacz film >>>

 

12 maja 2022 r.

W kolejnym odcinku zapraszamy do obejrzenia wywiadu z mgr inż Małgorzatą Dumą-Michalik, absolwentką Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej. Kariera zawodowa Pani Małgorzaty związana jest z Wodociągami Miasta Krakowa. Pracę rozpoczęła na stanowisku referenta. Obecnie piastuje funkcję Dyrektora Biura Rozwoju Systemów Sieciowych. Dodatkowo jest promotorem prac dyplomowych, współorganizatorem konferencji naukowo-technicznych oraz współtwórcą materiałów do specjalistycznych opracowań i Prezesem Zarządu Oddziału krakowskiego Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, wielokrotnie odznaczoną branżowymi medalami i odznakami.

Zobacz film >>>

 

9 czerwca 2022 r.
 

W tym odcinku swoimi przemyśleniami na temat kariery zawodowej podzieli się Janusz Komurkiewicz, absolwent Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej. Janusz Komurkiewicz należy do ścisłego zespołu twórców FAKRO. Rozpoczynał tam swoją pracę od stanowiska kierownika Promocji i Reklamy, później Dyrektora Marketingu, a obecnie jest członkiem Zarządu spółki. Dodatkowo pełni funkcję Prezesa Zarządu Związku Polskie Okna i Drzwi, a dzięki jego staraniom branża stolarki budowlanej uznana została za polską specjalność eksportową. Prywatnie to zapalony narciarz i żeglarz.

Zobacz film >>>

 

15 czerwca 2022 r.

Gościem tego odcinka jest mgr inż. Wojciech Książek, absolwent kierunku informatyka, (specjalizacja Analityka danych) na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako asystent badawczo-dydaktyczny na Politechnice Krakowskiej. W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach związanych ze sztuczną inteligencją. Łączy pracę akademicką z działalnością komercyjną pracując równolegle od 5 lat jako programista w firmie Yosi.pl

Zobacz film >>>

 

24 czerwca 2022 r.

Gościnią ostatniego odcinka jest dr hab. inż. Bożena Tyliszczak, prof. PK, absolwentka Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej, aktualna pracownica Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej. W swoich badaniach Pani Profesor zajmuje się interdyscyplinarną tematyką związaną z inżynierią materiałową, nanotechnologią, biotechnologią oraz medycyną. Dodatkowo pełni funkcję opiekuna Wydziałowego Koła Naukowego Materiałów Funkcjonalnych SMART-MAT i jest mentorką w programie „Lean in STEM”. Za osiągnięcia naukowe otrzymała ponad 100 nagród i wyróżnień. Zaproszona do programu „Top 500 Innovators” i umieszczona przez „Forbes Woman” w gronie 22 Polek, które warto obserwować w 2022 roku.

Zobacz film >>>