W miniony wtorek, 10 maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Małopolski w lekkiej atletyce. Do zawodów zgłosiło się ponad 250 osób. W tym gronie najliczniej reprezentowana była Politechnika Krakowska. Sportowcy PK zdobyli podczas AMM worek medali, a drużyna męska zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej.

Grupa osób na bieżni pozuje do zdjęcia. To drużyna sportowa z PK

Zawody w lekkiej atletyce odbyły się 10 maja br. na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie przy al. Jana Pawła II 78. Ponad 50 reprezentantów Politechniki Krakowskiej stanęło do walki o medale. Dorobek naszych sportowców budzi podziw.

I miejsce w biegu na 800 m: Monika Małek (II miejsce: Dominika Szymańska – KU AZS UP, Iga Jastrzębska – KU AZS UJCM)

I miejsce w biegu na 100 m: Jakub Stolarski (II miejsce: Piotr Kidoń – KU AZS PK, III miejsce: Maciej Kopeć – KU AZS AGH)

II miejsce w biegu na 100 m: Piotr Kidoń

I miejsce w biegu na 400 m: Patryk Marmon (II miejsce: Łukasz Dąbrowski – KU AZS AWF Kraków, III miejsce: Filip Buliński – KU AZS PK)

I miejsce w skoku wzwyż: Filip Kostkiewicz (II miejsce: Maciej Sychta – KU AZS UJCM, Adrian Kurowski – KU AZS PK)

III miejsce w skoku wzwyż: Adrian Kurowski

I miejsce w sztafecie 4x100 m: Kamil Kubala, Piotr Kidoń, Bartłomiej Knapczyk, Jakub Stolarski (II miejsce: KU AZS AWF Kraków, III miejsce: KU AZS AGH)

II miejsce w biegu na 200 m: Jakub Stolarski (I miejsce: Jakub Olejniczak – KU AZS AWF Kraków, III miejsce: Piotr Kidoń – KU AZS PK)

III miejsce w biegu na 200 m: Piotr Kidoń

II miejsce w biegu na 800 m: Oskar Nowak (I miejsce: Paweł Zabagło – KU AZS AWF Kraków, III miejsce: Maciej Bielski – KU AZS UJ)

II miejsce w pchnięciu kulą: Patryk Dębski (I miejsce: Dominik Tomalczyk – KU AZS AGH, III miejsce: Szymon Rudawski – KU AZS UJCM)

II miejsce w rzucie oszczepem: Gabriel Półtorak (I miejsce: Jakub Kusiak – KU AZS AWF Kraków, III miejsce: Szymon Rudawski – KU AZS UJCM w Krakowie)

W klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Małopolski w lekkiej atletyce mężczyzn 2021/2022 reprezentanci AZS PK zajęli I miejsce z sumą 385 punktów. II pozycję wywalczyła drużyna z AGH, a III – AWF. Sukces studentów-sportowców z Politechniki nie byłby możliwy bez trenerek – Agnieszki Słupskiej i Iwony Zięby.

(bk)

Na zdjęciu, sportowcy z PK podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski / fot. AZS PK