Drukuj
 
 
Do 29 maja trwa 25. edycja akcji „Pola Nadziei”, w którą od lat angażuje się Politechnika Krakowska. W czwartek 26 maja na wszystkich wydziałach uczelni oraz Osiedlu Studenckim w Czyżynach odbędzie się kwesta na rzecz osób terminalnie chorych z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Dzięki wsparciu darczyńców to najstarsze polskie hospicjum działające nieprzerwanie od 40 lat niesie nieodpłatną pomoc osobom ciężko chorym i wspiera ich rodziny w trudnym czasie. 
 
Baner akcji Pola Nadziei Akcja „Krakowskie Pola Nadziei”, której symbolem jest żonkil, odbywa się każdej wiosny, począwszy od 1998 r. Wydarzenie organizuje Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”. Akcja „Pola Nadziei” pozwala zwrócić uwagę społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, a także pozyskać fundusze na działalność hospicjum. Szczególne znaczenie ma wymiar edukacyjny przedsięwzięcia, pozwalający uwrażliwić najmłodszych członków społeczeństwa na potrzeby osób chorych, starszych i z niepełnosprawnościami. Od 2003 r. program „Pól Nadziei” realizowany jest również w innych miastach Polski przez lokalne hospicja, których działania opierają się na zasadach wypracowanych w Krakowie. 
 
Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” działa od 1981 r. Obejmuje całościową i profesjonalną opieką osoby terminalnie chore, głównie na nowotwory. Pomoc świadczona jest na oddziale stacjonarnym, a także w domu pacjenta. Dzięki staraniom członków Towarzystwa w 1996 r. został wybudowany dom – Hospicjum św. Łazarza. Co ważne, świadczona opieka hospicyjna jest nieodpłatna. 
 
Aby Hospicjum św. Łazarza mogło funkcjonować, potrzebna jest ofiarność tysięcy osób. Już 26 maja studenci i pracownicy Politechniki Krakowskiej będą mogli wesprzeć akcję „Pola Nadziei”. Na wszystkich kampusach uczelni odbędzie się kwesta. Dowolny datek będzie można wrzucić do specjalnie oznakowanej puszki. Ponadto, hospicjum prowadzi zbiórkę internetową za pośrednictwem strony: pomagam.pl/dobrze-ze-jestes. W każdej chwili jest możliwość dorzucenia swojej „cegiełki”. 
 
Więcej informacji na temat „Pól Nadziei” na: www.polanadziei.pl
 
(bk)