Puszka akcji "Pola Nadziei" 26 maja br. na wszystkich kampusach Politechniki Krakowskiej oraz Osiedlu Studenckim w Czyżynach odbyła się kwesta na rzecz osób terminalnie chorych z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie w ramach 25. edycji akcji „Pola Nadziei”. W ciągu kilku godzin udało się zebrać ponad 10 tys. zł i 6,50 euro. 
 Symbol akcji "Pola Nadziei" - żonkil
Akcja „Krakowskie Pola Nadziei”, której symbolem jest żonkil, odbywa się każdej wiosny, począwszy od 1998 r. Wydarzenie organizuje Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”. Akcja „Pola Nadziei” pozwala zwrócić uwagę społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, a także pozyskać fundusze na działalność hospicjum. Szczególne znaczenie ma wymiar edukacyjny przedsięwzięcia, pozwalający uwrażliwić najmłodszych członków społeczeństwa na potrzeby osób chorych, starszych i z niepełnosprawnościami.
 
Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” działa od 1981 r. Obejmuje całościową i profesjonalną opieką osoby terminalnie chore, głównie na nowotwory. Pomoc świadczona jest na oddziale stacjonarnym, a także w domu pacjenta. Dzięki staraniom członków Towarzystwa w 1996 r. został wybudowany dom – Hospicjum św. Łazarza. Co ważne, świadczona opieka hospicyjna jest nieodpłatna. 
 
Politechnika Krakowska od wielu lat włącza się w akcję „Pola Nadziei” i prowadzi kwestę na kampusach uczelni. Również i w tym roku społeczność PK nie zawiodła. Udało się zebrać ponad 10 tys. zł i 6,50 euro.
 
Więcej informacji na temat „Pól Nadziei” na: www.polanadziei.pl
 
 
 
(bk)
 
Fot.Jan Zych