W minioną niedzielę, 4 września odbył się 11. sztafetowy bieg charytatywny Poland Business Run. W głównym biegu w Krakowie, a także w innych miejscach Polski i za granicą, pracownicy różnych firm i instytucji zaangażowali się w sportową pomoc w pozyskanie środków na pomoc dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii. W krakowskiej odsłonie Poland Business Run wzięły udział również dwie drużyny złożone z pracowników Politechniki Krakowskiej. 
 
Biegacze z PKDo tegorocznego Poland Business Run, organizowanego przez Fundację Poland Business Run, zapisało się ponad 32 tys. osób. 9 tys. zawodników uczestniczyło w głównym biegu zorganizowanym w Krakowie wokół Błoń. Zawody odbyły się w formie sztafety 5x4 km. W skład pierwszego zespołu, którego kapitanem był dr inż. Tomasz Majka z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej, weszli: mgr Monika Sieradzka (Centrum Transferu Technologii), dr inż. Aneta Spórna-Kucab (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej), mgr inż. Dorota Markiewicz-Roszak (CTT), dr inż. Anton Pashkevich (Wydział Inżynierii Lądowej). Drugi zespół pod dowództwem mgr. Dawida Gacka (CTT), tworzyli: dr hab. inż. Katarzyna Bizon, prof. PK (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej), dr inż. Katarzyna Bialik-Wąs (WIiTCh), dr hab. inż. Maria Kurańska, prof. PK (WIiTCh), dr inż. Karolina Kula (WIiTCh). 
 
Z informacji organizatorów wynika, że dochód z imprezy Poland Business Run to co najmniej 3 mln zł, tylko z samych opłat startowych. Zebrane środki trafią na protezy, wózki i rehabilitację dla ponad 100 osób z niepełnosprawnościami i po mastektomii.
 
Biegacze z politechnicznych drużyn zachęcają innych pracowników i doktorantów uczelni do przyłączenia się do sportowych inicjatyw. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać chęć dołączenia do drużyny na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wkrótce biegacze z PK wezmą udział m.in. w 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października oraz 8. Cracovia Półmaratonie Królewskim, zaplanowanym na 16 października. 
 
(bk)
 
 
Fot. Agnieszka Łapczuk