W tym roku dwie inicjatywy studenckie z Politechniki Krakowskiej znalazły się w finale konkursu Pro Juvenes organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej: „Akademia e-Learningu” oraz akcja „Mikołajki – Studenci Dzieciom”. Teraz o zwycięstwie zdecydują internauci. Głosować na wybrane projekty można poprzez stronę internetową do niedzieli 6 listopada 2022 r., do godz. 20.00.

 

projuvenes 2022

 

„Akademia e-Learningu” to konferencja, która odbyła się zdalnie 26 maja 2022 r. Jej celem było udoskonalenie kształcenia zdalnego i hybrydowego, zarówno pod względem technologii informacyjno-komunikacyjnych, nowoczesnych narzędzi oraz metodyki nauczania. Organizatorzy przygotowali w tym roku bardzo interesujący program: debaty, webinary, prelekcje dydaktyków o dużym doświadczeniu w nowoczesnych metodach kształcenia. Jednym z organizatorów wydarzenia był Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej.  

 

„Studenci Dzieciom – Mikołajki” są organizowane przez Samorząd Studencki PK i Radę Osiedla Domów Studenckich PK od 1987 roku. Wtedy to mieszkańcy akademików przy ul. Skarżyńskiego po raz pierwszy przygotowali prezenty mikołajkowe dla dzieci swoich kolegów i koleżanek z akademika „Rumcajs”. Do historii przeszła 30. edycja akcji w 2017 r. – studentom udało się wtedy zebrać rekordową sumę ponad 52 tysięcy zł. Tegoroczna akcja rusza 7 listopada.

 

Nagrody „Pro Juvenes” to inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej organizowana od 2013 r. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw. Projekt „Akademia e-Learningu” został nominowany w kategorii „Studia na lepsze”, a „Studenci Dzieciom – Mikołajki” w kategorii „Inicjatywy społeczne”.

 

Głosowanie na projekty trwa do niedzieli 6 listopada 2022 do godziny 20.00. Głosować można codziennie za pośrednictwem strony internetowej: Głosowanie „Pro Juvenes” 2022 

 

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

(JS)