3 listopada br. odbyła się Gala Sportu Akademickiego AZS Kraków. Podczas wydarzenia, którego gospodarzem była Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, przedstawiciele Politechniki Krakowskiej – prorektor ds. studenckich dr inż. Marek Bauer, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji PK mgr Barbara Grabacka-Pietruszka oraz prezes Klubu Uczelnianego AZS PK mgr inż. Krzysztof Pszczółka – odebrali puchar i dyplom za zajęcie przez politechnicznych sportowców III miejsca w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Małopolski w sezonie 2021/22. – To ogromny sukces całego Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Krakowskiej – zawodniczek, zawodników i trenerów. W minionym sezonie udało nam się wystartować niemal we wszystkich dyscyplinach, co szczególnie cieszy – mówi Krzysztof Pszczółka. 
 
Puchar i dyplom dla sportowców z Politechniki KrakowskiejW poprzednim roku akademickim studenci-sportowcy z Politechniki Krakowskiej odnieśli mnóstwo sukcesów, rywalizując w ramach różnych imprez sportowych, w tym rangi mistrzowskiej. W ramach rywalizacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Małopolski, żacy z PK zajęli następujące lokaty: I miejsce w lekkiej atletyce (mężczyźni), I miejsce w tenisie stołowym (mężczyźni), II miejsce w judo, II miejsce w tenisie (kobiety), II miejsce w tenisie (mężczyźni), II miejsce w siatkówce plażowej kobiet, III miejsce w biegach przełajowych mężczyzn, III miejsce w brydżu, III miejsce w kolarstwie górskim (mężczyźni), III miejsce w piłce ręcznej mężczyzn, III miejsce w snowboardzie (kobiety), III miejsce w snowboardzie (mężczyźni), III miejsce we wspinaczce mężczyzn. Bardzo dobre rezultaty pozwoliły Politechnice Krakowskiej na zajęcie III miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Małopolski. 
 
To ogromny sukces całego Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Krakowskiej – zawodniczek, zawodników i trenerów. W minionym sezonie udało nam się wystartować niemal we wszystkich dyscyplinach, co szczególnie cieszy. Tym bardziej, że sezon 2021/22 był dość trudny, gdyż cały czas wisiało nad nami widmo pandemii, a nasz klub nie odbudował się w pełni – mówi prezes KU AZS PK mgr inż. Krzysztof Pszczółka. – Chciałbym podziękować i pogratulować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu. Szczególne podziękowania dla rektora Politechniki Krakowskiej prof. Andrzeja Białkiewicza, prorektora ds. studenckich dr inż. Marka Bauera, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji PK mgr Barbary Grabackiej-Pietruszki oraz wszystkich dziekanów, którzy nas wspierali przez cały poprzedni rok
 
W klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Małopolski I miejsce zajęła Akademia Górniczo-Hutnicza, a II – Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie. AMM to liga sportowa przeprowadzana w trakcie roku akademickiego, obejmująca rozgrywki w kilkudziesięciu dyscyplinach. Organizatorem zmagań jest AZS Kraków. Udział w rozgrywkach biorą uczelnie z Małopolski, które rywalizują o tytuł Akademickiego Mistrza Małopolski. Zdobywa go uczelnia, która zgromadzi największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej. 
 
U progu nowego sezonu akademickich zmagań sportowych, prezes AZS PK Krzysztof Pszczółka zachęca studentów Politechniki, by wstępowali w szeregi Związku: – Cały czas prowadzimy nabór do kilku sekcji. Poszukujemy w szczególności nowych zawodniczek. Mamy ogromny potencjał, który potrafimy przekuć w sukcesy, więc jeśli ktoś chciałby wstąpić – serdecznie zapraszam
 
(bk)
 
 
Fot. Joanna Skowrońska