Ruszyła czwarta edycja Konkursu na Projekty Studenckie koordynowanego przez FutureLab PK. Studenci – indywidualnie lub w grupach – mogą zgłaszać swoje projekty do 10 grudnia br. Celem konkursu jest wspieranie uzdolnionych i kreatywnych studentów Politechniki Krakowskiej w realizacji pomysłów naukowych poprzez finansowanie, promowanie i popularyzację ich osiągnięć.

 

konkurs2022 flFutureLab PK jest jednostką uczelni, działającą od 2019 r. Do jej zadań należy m.in. wspieranie i promowanie działalności naukowo-projektowej studentów Politechniki Krakowskiej, koordynacja działań związanych z organizacją studenckich grup projektowych, organizacja wydarzeń promujących i upowszechniających działalność i osiągnięcia naukowe studentów PK, współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, współpraca z wydziałami i innymi jednostkami uczelni oraz organizacjami w zakresie wspierania działalności naukowej studentów i promocji ich osiągnięć.

 

W ubiegłym roku do finansowania zostało zakwalifikowanych 19 projektów ze wszystkich wydziałów Politechniki. Łączna kwota finansowego wsparcia wyniosła 470 tys. zł. Grant otrzymał m.in. projekt nowych rozwiązań dla protez kończyn górnych drukowanych w 3D technologią MJF (współpraca z Glaze Prosthetics), systemy transdermalne z personalizowaną dawką substancji terapeutycznej w leczeniu nekrozy oraz „Lizard” – projekt pojazdu zasilanego energią elektryczną przeznaczonego dla osób z niepełnosprawnościami jeżdżących na wózkach inwalidzkich.

 

Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu można dokonać poprzez wypełnienie specjalnego formularza i dostarczenie go w terminie do FutureLab. Skan można przesłać na trzy sposoby: pocztą elektroniczną na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; pocztą tradycyjną (adres korespondencyjny: FutureLab PK, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków); pocztą wewnętrzną poprzez w kancelarię Politechniki Krakowskiej (budynek główny, kampus przy ul. Warszawskiej 24). Do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć harmonogram realizacji projektu wraz z preliminarzem wydatków. W przypadku składania dokumentów w wersji papierowej preliminarz wydatków należy dosłać drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Grupy projektowe zgłaszające się do udziału w konkursie mogą składać się ze studentów dowolnych wydziałów, kierunków i roczników.

 

Złożone wnioski będzie oceniać Rada Naukowa FutureLab – składająca się z przedstawicieli 8 wiodących dyscyplin naukowych, wokół których prowadzona jest działalność badawcza na PK – wraz z przedstawicielem FutureLab, a także przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego.


Jury konkursowe przy ocenie projektów będzie brać pod uwagę przede wszystkim realizowaną lub zadeklarowaną współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym na etapie realizacji projektu, a także zdefiniowany cel projektu, studium wykonalności i możliwość praktycznego wykorzystania wyników projektu, innowacyjność i oryginalność pracy, nowatorskie podejście do zagadnienia oraz zakres przeprowadzonego projektu i przyjętą metodologię.

 

Regulamin konkursu na projekty studenckie, formularz zgłoszeniowy, harmonogram realizacji projektu oraz wszystkie niezbędne informacje na stronie internetowej: futurelab.pk.edu.pl.

 

 

 

(JS)