Nagrodę specjalną oraz wyróżnienie otrzymali studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w XIV edycji architektonicznego konkursu „Mieszkanie młodego architekta”.

Zadanie studenckiego konkursu polegało na zaprojektowaniu funkcjonalnego, estetycznego i komfortowego mieszkania dla młodego architekta w konkretnej lokalizacji - na najwyższym piętrze punktowca z lat 60. na warszawskim Powiślu. Na konkurs nadesłano 147 propozycji.

Wyróżnienie w konkursie przyznano Katarzynie Gołuszce i Michałowi Załuskiemu - studentom IV roku Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Jury doceniło rozwiązanie umożliwiające całościową rekonfigurację przestrzeni w obrębie istniejącego mieszkania oraz graficzną stronę prezentacji.

Nagrodę specjalną od firmy Geberit za szczególne walory zaprojektowanej w mieszkaniu łazienki otrzymali: Marietta Blicharz i Filip Jucha z V roku Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Organizatorem konkursu jest miesięcznik „Architektura-murator”. Laureaci otrzymali nagrody finansowe, a najlepsze prace opublikowane zostaną na łamach miesięcznika i na stronie internetowej magazynu.

Ogłoszenie wyników odbyło się 22 maja w stołecznym Soho Factory.

Na zdjęciach, nagrodzona praca autorstwa Marietty Blicharz (Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej V rok) i Filipa Juchy (Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej V rok).