Skitouring, astrofotografia, żeglarstwo, rzeźbiarstwo… to tylko kilka przykładów aktywności, którym oddają się pracownicy i studenci Politechniki Krakowskiej w czasie wolnym. Dział Promocji PK zaprasza na nowy cykl – #PoznajmySię – dzięki któremu członkowie naszej uczelnianej społeczności będą mieli okazję na lepsze poznanie siebie nawzajem.

Na początek trochę faktów. Na Politechnice Krakowskiej studiuje obecnie 12 201 studentów – w tym 479 osób z zagranicy. Pracownicy także stanowią niemałą grupę. Uczelnia zatrudnia 1978 osób, a 56 proc. tej liczby to pracownicy badawczo-dydaktyczni.

poznajmysie

Społeczność PK tworzą niezwykli ludzie, posiadający często ciekawe pasje.

Oczywiście, w tak dużej społeczności nie ma możliwości, by każdego poznać osobiście. Niektórych spotykamy tylko raz, przy okazji załatwiania jakiejś sprawy, innych kojarzymy wyłącznie z rozmów telefonicznych lub – zazwyczaj w przypadku naszych naukowców – z osiągnieć badawczych, o których piszemy – mówi Joanna Skowrońska z Działu Promocji PK. – Z większością osób po prostu mijamy się codziennie na kampusach. Tymczasem, społeczność PK tworzą niezwykli ludzie, posiadający często ciekawe pasje. Nasz zespół z Działu Promocji wraz z rzecznik prasową Małgorzatą Syrdą-Śliwą, zaczął zastanawiać się, w jaki sposób przełamać różne bariery i pozwolić lepiej się poznać, pokazać ludzi z ciekawymi pasjami, także studentów i pracowników administracyjnych, którzy – mam wrażenie – są bardziej anonimowi. I tak narodził się pomysł na nasz cykl.

Jedną z pierwszych bohaterek cyklu jest prof. Izabela Hager, kierownik Katedry Inżynierii Materiałów Budowlanych na Wydziale Inżynierii Lądowej, prywatnie pasjonatka wędrówek górskich i skitouringu. – Pani prof. Izabela Hager była nam doskonale znana, zarówno z jej działalności naukowej, jak i zaangażowania w prace koła naukowego Footprint i w projekt #PKanoe – mówi Bartłomiej Krystyński z Działu Promocji. – Gdy zaczęliśmy planować nowy cykl i zastanawiać się nad jego „bohaterami”, prof. Izabela Hager była jedną z pierwszych osób do której zwróciliśmy się z propozycją wywiadu.

Cykl #PoznajmySię to nie tylko sekcja w serwisie głównym Politechniki Krakowskiej, ale także media społecznościowe uczelni, gdzie w każdy czwartek będą pojawiać się wywiady z przedstawicielami społeczności PK. W najbliższym czasie internautów czekają spotkania m.in. z ratowniczką wodną, utalentowanym rzeźbiarzem i sportowcem w jednym, miłośnikami fotografii i pasjonatką sportów wodnych oraz gier planszowych. Zapraszamy do śledzenia strony #PoznajmySię oraz naszych kont na Instagramie oraz Facebooku.

Jeśli ktoś z pracowników lub studentów ma ciekawe zainteresowania i chciałby podzielić się nimi ze społecznością uczelni lub zna taką osobę, zachęcamy do współpracy – mówi Joanna Skowrońska. – Można się z nami kontaktować zarówno drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo przez Messengera. Mamy nadzieję, że cykl okaże się sukcesem i pozwoli nam na lepsze poznanie się.

(J. S.)