Cztery studentki z Politechniki Krakowskiej zakwalifikowały się do II etapu jednego z programów mentoringowych organizowanych przez Innovations Hub Foundation. Teraz, przez prawie dwa miesiące będą mogły korzystać z doświadczenia swojej mentorki, Agnieszki Musiał – dyrektorki zarządzającej w Basck EU, rzeczniczki patentowej oraz stratega IP.

 

Grafika przedstawiająca nazwiska laureatów I etapu, utrzymana w kolorach błękitu i jasnej zieleni. Na górze po prawej stronie logo MedBiz Innovations Program oraz poniżej w dwóch kolumnach, zdjęcie mentora w okrągłej ramce, obok na białym pasku imię i nazwisko mentora oraz nazwa zespołu. W pierwszej kolumnie: Marcin Walkowski, GrinDesk; Agnieszka Musiał, Aquaspot; Piotr A. Pyszowski, Biohydrogels; Tomasz Konecki, Aptamed; Karolina i Ligia Kornowskie,VisionVibes. W drugiej kolumnie: Mikołaj Gurduła, MentallyQuatified; Karolina Wilk-Tryjanowska, MedLearn; Anna Szymczas, Self Care Central; Przemek Grzywa, FellowMind; Krzysztof Czuba i Karolina Klag, ExaminEye.
Fot. Innovations Hub Foundation

 

Green Innovations Challenge jest programem adresowanym do młodych przedsiębiorców i ambitnych studentów z kierunków biznesowych, technologicznych, ekologicznych, prawniczych i innych – czyli każdego, kto chce tworzyć innowacje. Jego działania skupiają się na sektorze zielonych innowacji i dotyczą projektów związanych z odnawialnymi Źródłami Energii, ekologią, elektromobilnością, ochroną środowiska oraz zrównoważonym rozwojem.

 

Do programu mogą się zarejestrować pojedynczy uczestnicy lub gotowe zespoły. Każdy zespół składa się z 3-5 członków, którzy posiadają komplementarne umiejętności. Przed rozpoczęciem pracy, uczestnicy mają okazję wziąć udział w warsztatach online z przedstawicielami świata nauki, biznesu i praktykami sektora GreenTech.


Stworzyłyśmy projekt mając nadzieję, że podczas jego rozwoju nie tylko zdobędziemy cenne umiejętności oraz doświadczenie, ale również rozpoczniemy przygodę, która być może przerodzi się w coś więcej


 

Pierwsze zadanie, z którym muszą się zmierzyć, dotyczy wymyślenia i opisania koncepcji innowacyjnego rozwiązania. Najlepsze pomysły zostają zakwalifikowane do kolejnego etapu.

 

Spośród 70 zespołów, które zgłosiły się do programu, 20 zakwalifikowało się do kolejnego etapu. W tym gronie znalazły się, studiujące na Politechnice Krakowskiej, inż. Kamila Kotnis, inż. Paulina Krajewska, Joanna Waśko i inż. Magdalena Kaleta. Przygotowały projekt AQUASPOT. Szczegóły projektu na razie muszą pozostać tajemnicą, ale jego autorki zdradziły, że jest on związany z ekologicznym oraz estetycznym aspektem zbierania oraz zagospodarowania wody deszczowej.

 

Stworzyłyśmy projekt mając nadzieję, że podczas jego rozwoju nie tylko zdobędziemy cenne umiejętności oraz doświadczenie, ale również rozpoczniemy przygodę, która być może przerodzi się w coś więcej – mówi Magdalena Kaleta.

 

Kamila Kotnis, Paulina Krajewska i Magdalena Kaleta są studentkami ostatniego semestru studiów magisterskich na kierunku inżynieria produkcji na Wydziale Mechanicznym oraz absolwentkami kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego. Joanna Waśko studiuje na kierunku inżynieria środowiska (I stopień) na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki.

 

Teraz, przed zespołem z PK kolejny etap, w którym wezmą udział w networkingu i panelach prowadzonych przez specjalistów z branży. Z pomocą mentorki opracują biznesplan, prezentacje inwestorskie oraz strategię wdrożenia swojego rozwiązania. Najlepsze zespoły będą miały okazję zaprezentować swoje projekty przed funduszami VC i potencjalnymi inwestorami, zyskując szansę na wdrożenie swojego pomysłu na rynek.

 

 

(J. S.)