ASTOR to spółka, która dostarcza nowoczesne technologie z zakresu systemów IT dla przemysłu, automatyki przemysłowej i robotyki już od 35 lat. Firma dzieli się także swoją wiedzą biznesową i techniczną. Od wielu lat jest partnerem Politechniki Krakowskiej. Swoje osiągnięcia spółka ASTOR celebrowała podczas jubileuszowej gali 35-lecia, która odbyła się w Operze Krakowskiej. Podczas uroczystości zostały także wręczone jubileuszowe nagrody w kilku kategoriach. Nagrodę odebrali m.in. prof. dr hab. inż. Jerzy Sładek, Dziekan Wydziału Mechanicznego PK oraz mgr inż. Ryszard Trela.

Ośmiu mężczyzn w garniturach i jedna blondynka w długiej fioletowej sukni. Stoją na scenie. Wśród nich jest prof. Sładek. Część osób trzyma w rękach dyplomy. W tle logotyp firmy ASTOR i napis „35 lat”.

Świętując jubileusz 35-lecia firma ASTOR zwróciła uwagę na rolę edukacji podkreślając, że to właśnie od niej zaczyna się myśl inżynierska i transformacja do przemysłu przyszłości. Spółka od lat współpracuje z Politechniką Krakowską sprawując chociażby patronat nad kierunkiem automatyka i robotyka. Podczas uroczystej jubileuszowej gali zostały wręczone nagrody w dziedzinie „Edukacja”. W gronie wyróżnionych znalazła się Politechnika Krakowska. Nagrodę z rąk Małgorzaty Hadwiczak, dyrektora ASTOR Katowice i lidera ds. edukacji, a także Mateusza Czerwonki, opiekuna PK i jej wychowanka, odebrał  prof. dr hab. inż. Jerzy Sładek, Dziekan Wydziału Mechanicznego PK.

Od lewej stoją: mężczyzna w garniturze, prof. Sładek, kobieta w granatowej sukni, mężczyzna w garniturze, kobieta w czarnej sukni i mężczyzna w garniturze. Za nimi ścianka z logotypami firmy ASTOR.

W kategorii „Edukacja” została przyznana także nagroda specjalna. Powędrowała ona do mgr. inż. Ryszarda Treli. Przygotowaliśmy również nagrodę specjalną dla wyjątkowego dydaktyka, który wychował wiele pokoleń inżynierów. Ryszard Trela – wieloletni ambasador marki ASTOR na Politechnice Krakowskiej – dziękujemy za lata współpracy, za tworzenie przestrzeni, gdzie nauka i przemysł może się spotykać w celu rozwoju młodych pokoleń automatyków i robotyków, za wielkie serce wkładane w przekazywanie wiedzy praktycznej w dziedzinie robotyki i dbanie o to, by każda zaangażowana osoba, odnalazła swoją ścieżkę zawodową – powiedział Mateusz Czerwonka w laudacji pod adresem Ryszarda Treli.

Ciemnozielone tło. W prawym górnym rogu znajduje się logo firmy ASTOR. Na środku jasnozielony napis: „nagroda 35-lecia ASTOR dla Ryszarda Treli”. Mniejszą białą czcionką: „ w kategorii EDUKACJA Nagroda ta, to dowód uznania za wieloletnią owocną współpracę, rozwijanie młodych talentów na rynku automatyki i robotyki oraz bycia ambasadorem marki ASTOR.” W dolnym lewym rogu: „ Kraków, 22.04.2023 r.”, w prawym dolnym rogu znajduje się podpis: „Jarosław Gracel, Prezes Zarządu ASTOR”.

ASTOR to spółka, która dostarcza nowoczesne technologie z zakresu automatyki przemysłowej, systemów IT dla przemysłu, robotyki i intralogistyki już od 35 lat. W Polsce reprezentuje globalne marki, m.in.: Emerson, Kawasaki Robotics, AVEVA, Epson, MiR, Agilox. Spółka zajmuje się także propagowaniem idei przemysłu 4.0 w Polsce, czego przykładem może być chociażby zaangażowanie w konsorcjum EDIH hub4industry (Politechnika Krakowska również jest partnerem tego przedsięwzięcia – zob. PK pomaga rozwijać przemysł 4.0 w polskich firmach).

ASTOR już od wielu lat współpracuje z Wydziałem Mechanicznym PK, a w 2020 roku zostało podpisane porozumienie o objęciu patronatu nad kierunkiem automatyka i robotyka. Na mocy tejże umowy spółka zobowiązała się do współorganizowania zajęć dydaktycznych, szkoleń i pokazów dla studentów i pracowników Politechniki Krakowskiej, w zakresie prowadzonej przez siebie działalności. Patronacka firma organizuje i przeprowadza zawodowe i dyplomowe praktyki, a także staże dla studentów. ASTOR umożliwia studentom, doktorantom i pracownikom PK także udział w realizowanych przez siebie projektach.

(jg, ASTOR)

Fot. ASTOR