Lekkoatleci Politechniki Krakowskiej trzecią ekipą Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej mężczyzn i drugą wśród uczelni technicznych! AMP w królewskiej dyscyplinie sportu odbyły się w dn. 18-21 maja w Poznaniu. Na stadionie Golęcin wystąpiło ponad 1200 zawodniczek i zawodników. Mocna reprezentacja Politechniki Krakowskiej odniosła duże sukcesy.

Grupa ludzi w białych bluzach. Za nimi baner AMP.

Już pierwszego dnia AMP ekipa z Politechniki Krakowskiej wywalczyła trzy medale. Pierwszy z nich zdobyła Monika Małek, która uzyskała drugi czas wśród studentek uczelni technicznych na dystansie 1500 m. W klasyfikacji klubów AZS brązowy medal w biegu na 110 m przez płotki wywalczył Filip Kostkiewicz. Sukces odniosła także sztafeta w składzie: Kurowski, Kidoń, Bednarz i Stolarski zdobywając złoty medal w biegu 4x100 m w klasyfikacji uczelni technicznych.

Podium Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Na stopniu z napisem 1 stoją reprezentanci PK

Kolejne medalowe zdobycze pojawiły się w następnym dniu mistrzostw. Brązowy medal w biegu na 400 m przez płotki zdobył Piotr Kidoń. W biegu na 800 m wśród studentów politechnik drugą pozycję zajął Wiktor Skimina. Nie zabrakło także złotego medalu, który został wywalczony przez Filipa Kostkiewicza w skoku wzwyż (również wśród studentów uczelni technicznych).

Grupa radosnych ludzi w białych bluzach i t-shirtach. Za nimi napis Akademickie Mistrzostwa Polski.

W ostatnim dniu rywalizacji fantastyczny występ w rzucie dyskiem zaliczył Michał Matyja, który uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej oraz na 1 wśród studentów politechnik. Sukcesy odniosły także sztafety. Żeńska sztafeta w składzie: Zakrzewska, Małek, Brachucy i Guerrero zajęła drugie miejsce wśród studentek uczelni technicznych. Z kolei męska sztafeta w składzie: Bednarz, Kidoń, Skimina i Werecki zajęła 3 miejsce w klasyfikacji politechnik.

Grupa radosnych młodych ludzi wznosi w górę medale i szaliki z napisem "Politechnika Krakowska, górą jest"

Bardzo dobre występy całej męskiej drużyny i wysokie miejsca w pozostałych konkurencjach sprawiły, że reprezentacja Politechniki Krakowskiej zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej (za ekipami UMCS Lublin i Politechniki Gdańskiej) oraz 2 wśród uczelni technicznych.