Miesięcznik „Builder” ogłosił laureatów VI edycji Konkursu dla Młodych Inżynierów oraz X edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Wśród nagrodzonych, wyróżnionych i finalistów znaleźli się studenci Wydziału Architektury oraz Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej oraz ich mentorzy.

W VI edycji Konkursu dla Młodych Inżynierów I nagroda i 8000 zł trafiły do zespołu w składzie: Martyna Radecka-Trzop, Katarzyna Sajdak, Szymon Brożyna, Oskar Jurek (WIL) za „Projekt koncepcyjny przebudowy kładki technologicznej nad rzeką Wisłą w Pychowicach", mentorzy: dr inż. Bogusław Jarek, dr. inż. Krzysztof Ostrowski.

Pięć osób stoi w rzędzie. Trzymają w rękach dyplomy. Za nimi niebiesko-różowa ścianka z napisem: wspieramy młodych architektów i inżynierów budownictwa. Na ściance nazwy obu konkursów. Pierwsza od lewej stoi młoda blondynka ubrana w białą bluzkę i spódnice w kratkę. Obok niej wysoki, szczupły młody mężczyzna w okularach elegancko ubrany. Dalej dziewczyna w ciemnej sukience, z długimi brązowymi włosami. Obok niej stoi młody elegancko ubrany mężczyzna z brodą. Koło niego stoi mężczyzna w średnim wieku ubrany w garnitur.
Laureaci I nagrody w VI edycji Konkursu dla Młodych Inżynierów / Fot. FB WIL PK

II wyróżnienie i 1000 zł otrzymał Marcin Różycki za pracę „Cienkościenny kompozyt do budowy łodzi betonowej", mentorka: dr hab. inż. Izabela Hager prof. PK.

Nagrody dodatkowe przyznane przez firmę DOM CONSTRUCTION odebrali

- Katarzyna Kochaniewicz za projekt „Ocena przydatności modelu BIM pod kątem jego wykorzystania do BIM 4D i 5D", mentor: dr inż. Damian Wieczorek

- Karol Dróżdż za „Projekt wybranych elementów konstrukcji żelbetowej 5 kondygnacyjnego hotelu” mentor: dr inż. Łukasz Hojdys.

Finalistami konkursu dla Młodych inżynierów zostali: Mikołaj Gransicki („Etapy projektowania konstrukcji drewnianej wieży widokowej", mentorka: dr inż. Magdalena German) i Jakub Niemiec („Głębokie sieci neuronowe w ocenie stanu technicznego obiektów budowlanych", mentor: dr hab. inż. Marek Słoński, prof. PK).

W X edycji Konkursu dla Młodych Architektów miesięcznika Builder wyróżnieni zostali studenci Wydziału Architektury PK. III nagrodę i 3000 zł otrzymał projekt „Siedem wież Kells, adaptacja ruin opactwa Augustianów w Irlandii” autorstwa Kamili Mizery, stworzony pod opieką mentorki dr inż. arch. Barbary Zin, prof. PK.

Nagrody dodatkowe ufundowane przez firmę WSC za najlepsze prace w programie Archicad trafiły do Zlaty Hrabtsevich (II nagroda i 2000 zł) za pracę „Eden: ogród wystawienniczo-edukacyjny" (pod opieką: dr inż. arch. Marty Fąfary) oraz Jakuba Kolaka (wyróżnienie) za projekt pt.: „Muzeum Przyszłości - The Great Abakan" (mentorzy: dr hab. inż. arch. Kazimierz Butelski, prof. PK, dr inż. Stanisław Czernik).

Studenci WA Szymon Kołcz (projekt pt. „Centrum Pielgrzyma wraz z rewitalizacją kościoła San Giovanni w Val di Lago” pod opieką dr. inż. arch. Zbigniewa Wikłacza, prof. PK) i Kamila Przytuła („Koncepcja ścieżki ornitologicznej w obszarze rezerwatu Stawy Milickie”, mentor dr inż. arch. Damian Poklewski-Koziełł) byli w gronie finalistów konkursu.

(mas)