Politechnika Krakowska to renomowana uczelnia, która od lat cieszy się dużym uznaniem wśród studentów i pracodawców. Kierunek architektura powadzony na PK, zapewnia nie tylko solidne wykształcenie, ale także rozwija kreatywność i otwiera szerokie perspektywy zawodowe dla absolwentów. Zobaczcie, jakie są główne zalety studiowania na tym kierunku oraz jak przebiega rekrutacja na rok akademicki 2023/2024.

 

Sala rysunku Wydziału Architektury. Z prawej strony przez okna wpadają promienie słońca. Przy ścianie stoją antyczne rzeźby. Studenci i studentki siedzą pochyleni nad arkuszami papieru i w skupieniu rysują.
Fot. Jan Zych

 

Studia architektoniczne na Politechnice Krakowskiej to wyjątkowa okazja do połączenia pasji do projektowania z naukowymi i technicznymi umiejętnościami. Uczelnia posiada bogate zaplecze naukowe, nowoczesne laboratoria oraz wykwalifikowaną kadrę naukową, która stwarza doskonałe warunki do zdobycia wiedzy i rozwinięcia umiejętności projektowania.

 

Studenci architektury mają możliwość uczestniczenia w licznych projektach badawczych i praktycznych, które pozwalają na rozwijanie kreatywności i zdobywanie doświadczenia zawodowego. Uczelnia posiada również silne powiązania z praktyką poprzez współpracę z renomowanymi firmami i instytucjami, co umożliwia studentom uczestnictwo w realnych projektach architektonicznych.

 

Kolejną zaletą studiowania na Politechnice Krakowskiej jest jej renoma i prestiż na rynku pracy. Absolwenci kierunku architektura są wysoko cenieni zarówno w Polsce, jak i za granicą. Posiadanie dyplomu tej uczelni otwiera szerokie perspektywy zawodowe, zarówno w pracy w renomowanych biurach architektonicznych, jak i w prowadzeniu własnej działalności projektowej.

 


Kandydatów obowiązuje zdanie egzaminu z predyspozycji architektonicznych i uzdolnień artystycznych, który został zaplanowany w terminie 12 czerwca.


 

Kierunek ten posiada akredytację Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych, a także – jako jedyny w Polsce – akredytację Komisji Akredytacyjnej RIBA (Royal Institute of British Architects). Jest również notyfikowany przez Komisję Europejską, co oznacza, że dyplomy ukończenia studiów są uznawane w całej Unii Europejskiej.

 

Osoby zainteresowane studiami na architekturze od dzisiaj mogą dokonać elektronicznej rejestracji w systemie rejestracji kandydatów. Rejestracja będzie otwarta do 8 czerwca br. do godz. 12.00. Opłatę rekrutacyjną (150 zł) można wnosić do 9 czerwca (decyduje data dokonania wpłaty). Kandydatów obowiązuje zdanie egzaminu z predyspozycji architektonicznych i uzdolnień artystycznych, który został zaplanowany w terminie 12 czerwca. Dokładna godzina oraz miejsce zostaną przekazane za pośrednictwem indywidualnych kont w systemie, nie później niż dwa dni przed egzaminem.

 

ZOBACZ: Harmonogram rekrutacji

 

Egzamin wstępny będzie składał się z jednej pracy rysunkowej wykonanej w jednym dniu egzaminacyjnym i będzie to rysunek z wyobraźni – kompozycja o charakterze architektonicznym, na podstawie przedstawionych elementów kompozycji. Szczegółowe tematy egzaminacyjne będą losowane i ogłaszane w dniu egzaminu, bezpośrednio przed jego rozpoczęciem. Kandydaci powinni być wyposażeni w: ołówki, gumki do mazania oraz klipsy do przypięcia arkusza. Rysunki wykonuje się na zakodowanym w sposób losowy przez elektroniczny system rekrutacyjny PK arkuszu brystolu o formacie 50x70cm w technice ołówkowej czarno-białej. Zakodowany arkusz brystolu otrzymuje się przed wejściem na salę egzaminacyjną. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 19 czerwca. 

 

ZOBACZ: Zakres wymagań i sposób przeprowadzenia egzaminu wstępnego na kierunek architektura

 

Studiowanie architektury na Politechnice Krakowskiej to nie tylko zdobycie solidnego wykształcenia, ale także rozwinięcie kreatywności, umiejętności technicznych i otwarcie drzwi do satysfakcjonującej kariery zawodowej. Uczelnia oferuje doskonałe warunki nauki oraz liczne możliwości rozwoju, dzięki czemu absolwenci są dobrze przygotowani do wyzwań branży architektonicznej.

 

Przypominamy, że w razie wątpliwości i pytań, kandydaci na studia mogą kontaktować się z komisjami rekrutacyjnymi (w sierpniu komisje nie pracują) lub z Działem Kształcenia (tel. 12 632 86 44, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), czy poprzez Messengera – tu swoją pomocą służą pracownicy Działu Promocji.

 

ZOBACZ: Więcej o rekrutacji na rok 2023/2024 na innych kierunkach