Za nami V edycja Międzynarodowego Forum Gospodarczego, które odbyło się 25 maja br. Podczas tego wydarzenia nagrodą „Ambasador Innowacyjności 2023” został uhonorowany dr hab. inż. Janusz Mikuła, prof. PK.

Granatowe pudełko. W nim w brązowej ramce nagroda-dyplom. U góry na środku grafika przedstawiająca żarówkę, w której umieszczona jest kula ziemska, a całość otoczona wieńcem laurowym. Poniżej napis: dr hab. inż. Janusz Mikuła, prof. Politechniki Krakowskiej Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechnika Krakowska za za przyszłościowe myślenie, tworzenie i wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, realizację projektów przełamujących  schematy oraz pozytywnie wpływających na rozwój gospodarki i nauki otrzymuje nagrodę ambasador innowacyjności w roku 2023. Niżej po lewej logo Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki, a po prawej podpis prezesa zarządu EORG.

Międzynarodowe Forum Gospodarcze to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń gospodarczych w Polsce. W tym roku odbyło się ono już po raz piąty. Wydarzenie organizuje Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki. Było ono okazją do podzielenia się doświadczeniem czy poznania różnych osób. W licznych panelach dyskusyjnych udział wzięli goście z branż produkcyjnych, usługowych oraz przedstawiciele samorządów i uczelni.

Dr hab. inż. Janusz Mikuła, prof. PK został wyróżniony nagrodą "Ambasador Innowacyjności 2023".

W tegorocznej edycji dyskutowano m.in. o współczesnym obliczu polskich uczelni w zakresie synergii nauki i biznesu. W panelu dyskusyjnym dotyczącym tego tematu uczestniczył dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki,  dr hab. inż. Janusz Mikuła, prof. PK. W tej części Forum rozmawiano np. o wpływie międzynarodowej współpracy na rozwój, a także o oddziaływaniu cyfryzacji na kształcenie.

V edycję Międzynarodowego Forum Gospodarczego kończyła uroczysta gala. Podczas niej została uhonorowana działalność dr. hab. inż. Janusza Mikuły, prof. PK, którego wyróżniono nagrodą „Ambasador Innowacyjności 2023”. Nagroda dla dziekana WIMiF została przyznana za przyszłościowe myślenie, tworzenie i wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, realizację projektów przełamujących  schematy oraz pozytywnie wpływających na rozwój gospodarki i nauki.

„Ambasador Innowacyjności” to ogólnopolska nagroda przyznawana przedstawicielom najbardziej kreatywnych firm, uczelni i instytucji w Polsce, których praca połączona z nauką przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki. Począwszy od start-upów, które po raz pierwszy oferują swoje rozwiązania, aż po firmy z wieloletnim doświadczeniem mogące pochwalić się projektami zmieniającymi rynek