Koszykarki AZS Politechnika Korona Kraków zajęły trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski. Brązowy medal to nie jedyny sukces drużyny. Koszykarki wywalczyły także pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Od 25 do 28 maja trwały finały Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce. Był to udany turniej dla zawodniczek z AZS Politechnika Korona Kraków. Zdobyły one brązowy medal pokonując w meczu o trzecie miejsce zawodniczki z Politechniki Gdańskiej (71:66).

Drużyna koszykarek. Dziewczyny w sportowych strojach stoją w rzędzie patrząc w obiektyw. Obok nich stoją działacze sportowi. Przed dziewczynami nimi stoją puchary. Wszyscy członkowie drużyny na szyjach mają medale.

Podopieczne Artura Włodarczyka i Aldony Patyckiej przez cały turniej prezentowały wysoki poziom. Niewiele zabrakło, by koszykarki z PK zagrały o złoto. W półfinałowym meczu przegrały bowiem z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni zaledwie 49:52.

Członkowie drużyny stoją w kole i  podają sobie ręce. Wokół nich stoją banery AZS-u i miasta Lublin. Wszyscy ubrani są w stroje sportowe, a na ich szyjach zawieszone są medale.

Koszykarski turniej organizowany był przez AZS Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W rywalizacji udział wzięło 16 drużyn kobiecych i 16 drużyn męskich. Kraków reprezentowany był przez trzy drużyny kobiece i cztery męskie. W męskiej rywalizacji najdalej z krakowskich drużyn zaszła ekipa Uniwersytety Rolniczego, która w walce o trzecie miejsce przegrała z Politechniką Opolską (52:78).

Selfie opiekunów drużyny i zawodników. Członkowie drużyny trzymają razem ręce. Patrzą w obiektyw i ubrani są w stroje sportowe.

W finale Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobieca drużyna Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni pokonała Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu 92:75. Z kolei w finałowym starciu mężczyzn ekipa Politechniki Gdańskiej wygrała z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni 85:64.

Zawodniczka w stroju sportowym otrzymuje puchar. W tle pozostałe zawodniczki z medalami na szyi. Całość odbywa się na sali sportowej.