Stowarzyszenie Erasmus Student Network działające przy Politechnice Krakowskiej świętuje piętnastolecie swojej działalności, pełnej pasji, zaangażowania i międzynarodowej integracji. W ciągu wielu lat organizacja stała się nieodłączną częścią życia studenckiego na uczelni, oferując liczne inicjatywy i projekty. Jeden z nich został ostatnio wyróżniony w prestiżowym plebiscycie. 18 maja odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu ESN PK.

 

Sala balowa, delikatnie różowe światło. Członkinie i członkowie ESN pozują w wieczorowych strojach do wspólnego zdjęcia.
Fot. Aleksander Lachowicz

 

Podczas majowej gali zaprezentowano osiągnięcia i ciekawe projekty, które udało się zrealizować ESN PK na przestrzeni ostatnich lat. W uroczystości udział wzięły władze Politechniki Krakowskiej, reprezentanci innych organizacji studenckich oraz byli członkowie ESN. Spotkanie było okazją do podziękowania wszystkim osobom, które miały swój wkład w rozwój organizacji: wolontariuszom, członkom zarządów, partnerom i studentom.

 

Projekt tygodniaii
Fot. Weronika Kowalczyk

 

Przedstawiciele ESN podkreślają, że organizacja zawsze działa w zgodzie ze swoim motto: Students helping students, a wzajemne wsparcie pozwala angażować i gromadzić grupę ludzi działających z pasją. To z kolei przyczynia się do licznych sukcesów. Jednym z nich jest wyróżnienie dla Erasmus Student Network Politechnika Krakowska w ogólnopolskimplebiscycie „Projekt Tygodnia”. Organizacja z PK została uhonorowana za zorganizowanie wydarzenia „You don’t need eyes to see”, które odbyło się w ramach Social Impact Days.  

 


Przedstawiciele ESN podkreślają, że organizacja zawsze działa w zgodzie ze swoim motto: Students helping students, a wzajemne wsparcie pozwala angażować i gromadzić grupę ludzi działających z pasją.

 

Sala muzealna. Na białych ścianach wiszą obrazy. Dwie osoby stoją i oglądają wystawę. Dwie na pierwszym planie siedzą na pufach.
Fot. Weronika Kowalczyk

 

 

Projekt Social Impact Days skupia się na działaniach na rzecz społeczeństwa, a także świadomościowych. Członkowie ESN PK, organizatorzy „You don’t need eyes to see”, zaprosili studentów zagranicznych do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Zwiedzanie odbywało się w parach. Jedna osoba z każdej pary miała zasłonięte oczy, podczas gdy druga wcielała się w rolę przewodnika. Jego zadaniem było opisywanie towarzyszce lub towarzyszowi wybranych dzieł sztuki. Opisy musiały być niezwykle dokładne, ponieważ później osoby, które w czasie zwiedzania miały zasłonięte oczy, musiały narysować to, co zostało im przedstawione przez przewodników. Oryginalna forma zwiedzania miała pokazać uczestnikom eksperymentu, że osoby z dysfunkcją wzroku mogą odczuwać sztukę, a niepełnosprawność nie musi wykluczać z życia kulturalnego.

 

 

DSC01441 DSC01442 DSC01509
DSC01540 DSC01553 DSC01571

 Fot. Aleksander Lachowicz