Drukuj

Politechnika Krakowska uruchamia studia podyplomowe z zakresu projektowania User Experience i User Interface. Osoby zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy i kompetencji z zakresu UX i UI mogą liczyć na starannie opracowany program i rozwijać się pod opieką wykwalifikowanej kadry. Rekrutacja na nowe studia podyplomowe ruszy już 3 lipca br.

 

Tło plakatu czarne. Na górze niebieski napis UXUI User Experience & User Interface Design. Poniżej mniejszy biały napis: studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej. Na środku grafika przedstawiajaca smartfona i różne strzałki, jakby zapiski dotyczące różnych jego miejsc. Poniżej na niebiskim tle: zostań ux/ui designerem nabór na edycję 2023/2024 rusza od 3.07.2023 www.uxui.pk.edu.pl. Obok partner studiów 2023/2024 MEDICINE. Poniżej na niebieskim tle: realne wyzwanie projektowe i możliwość stażu dla najlepszych. Poniżej logotypy katedry A7, Wydziału Architektury oraz Politechniki Krakowskiej i napis: W roku akademickim 2023/2024 na Politechnice Krakowskiej rusza nowy kierunek studiów podyplomowych z zakresu projektowania User Experience (UX) i User Interface (UI). Studenci realizują całościowy proces twórczy produktu cyfrowego w oparciu o realne wyzwania projektowe partnera studiów: marki Medicine (www.wearmedicine.com)  

Program studiów User Experience & User Interface Design  Projektowanie doświadczeń i interfejsu produktu, został przygotowany tak, by rozwijać praktyczne umiejętności. Studenci uzyskają wiedzę i doświadczenie o całościowym procesie twórczym produktu cyfrowego oraz pełen projekt do portfolio. W roku akademickim 2023/2024, partnerem studiów została marka Medicine. Studentom daje to niezwykłą możliwość tworzenia produktów cyfrowych na bazie realnych potrzeb biznesowych, a nawet możliwość stażu dla najlepszych.

 

– Zawód UX i UI Designera z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Cyfryzacja różnych dziedzin życia powoduje, że firmom zależy na sukcesie ich stron internetowych czy aplikacji. Jednak, aby ten sukces umożliwić, potrzeba specjalistów, którzy będą potrafili zaprojektować je w taki sposób, aby produkt posiadał wysokie walory funkcjonalne i wizualne dla użytkowników – mówi kierownik nowych studiów podyplomowych, dr inż. arch. Grzegorz Schnotale z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

 

Studia User Experience & User Interface Design obejmują dwa semestry zajęć pełnych wartościowej wiedzy i praktyki z zakresu UX i UI, podczas których realizowany będzie całościowy proces twórczy produktu cyfrowego, bazujący na realnych wyzwaniach projektowych partnera studiów. Uczestnicy studiów przeprowadzą badania potrzeb użytkowników i analizy biznesowe, a także opracują koncepcję produktu, prototypowanie i weryfikacje z użytkownikami. Ostatnim etapem procesu twórczego będzie opracowanie spójnej graficznie wizji produktu cyfrowego (aplikacji, strony internetowej, interfejsu, architektury), animacja i jego prezentacja.

 

Nowe studia podyplomowe w ofercie PK przeznaczone są dla absolwentów dowolnych studiów wyższych I stopnia (licencjackich, inżynierskich) lub II stopnia (magisterskich). Na studia mogą zatem uczęszczać zarówno osoby, które ukończyły kierunki techniczne, jak i absolwenci nauk społecznych i humanistycznych lub innych dziedzin. Termin rozpoczęcia studiów zaplanowany jest na październik 2023 r.

 

Zajęcia będą prowadzone w systemie hybrydowym. – Około połowa odbędzie się stacjonarnie w budynku Politechniki Krakowskiej przy ul. Podchorążych 1. Drugą część stanowić będą zajęcia realizowane w trybie zdalnym, które staną się doskonałą okazją do przedstawienia doświadczeń projektantów pracujących na co dzień poza granicami Polski, m.in. w Nowym Yorku, Berlinie czy Londynie – tłumaczy dr inż. arch. Grzegorz Schnotale.

 

Uczestnikom studiów zostanie zapewniony dostęp do pakietu Office 365, narzędzia do prototypowania Figma oraz dostęp do grupy na Teams. W czasie zajęć w laboratoriach komputerowych PK studenci będą mogli korzystać z indywidualnych stanowisk pracy składających się z nowoczesnego komputera i tabletu graficznego.

 

Rekrutacja na edycję studiów 2023/2024 rozpocznie się 3 lipca i potrwa do 12 lipca. Warto podkreślić, że dostępna jest limitowana ilość miejsc, bowiem – ze względu na indywidualny charakter zajęć – maksymalna liczba uczestników w jednej grupie zajęciowej w laboratoriach komputerowych wynosi 20 osób. Uruchomione zostaną maksymalnie dwie takie grupy, a zatem limit przyjęć to 40 miejsc.

 

Zajęcia zostaną zrealizowane przez wykwalifikowaną kadrę praktyków. Jednostką prowadzącą studia jest Katedra Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

 

Partnerem studiów w edycji 2023/2024 jest marka odzieżowa Medicine, która ceni oryginalne wzornictwo i twórcze koncepcje. Studenci bazując na tych wartościach oraz zebranych w toku studiów danych badawczych i biznesowych będą tworzyć swoje realne rozwiązania projektowe o wysokich walorach funkcjonalnych i wizualnych.

 

Szczegółowe informacje o ofercie i zasadach rekrutacji znajdują się na stronie studiów podyplomowych: uxui.pk.edu.pl oraz na Facebooku