Drukuj

26 czerwca ruszyła rejestracja kandydatów na studia II stopnia na Politechnice Krakowskiej. To doskonała okazja dla ambitnych absolwentów studiów licencjackich i inżynierskich, by rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć jeszcze głębszą wiedzę w wybranej dziedzinie. Bieżąca rekrutacja prowadzona jest na studia zaczynające się w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024. Kandydaci mogą dokonać rejestracji w Systemie Rekrutacyjnym do 12 września br., do godz. 14.00.

 

 

cztery młode dziewczyny w biretach i z dyplomami w dłoniach pozują do zdjęcia pod popiersiem Tadeusza Kościuszki na dziedzińcu Politechniki Krakowskiej.
Fot. Jan Zych

 

Kandydaci mogą się rejestrować na kierunki prowadzone w trybie niestacjonarnym – budownictwo, elektrotechnikę i automatykę, energetykę, informatykę, inżynierię materiałową, inżynierię środowiska, transport – oraz stacjonarnym: fizykę techniczną w języku angielskim, geoinformatykę, informatykę (zarówno w języku polskim, jak i angielskim) oraz matematykę.

 


94 proc. osób, które ukończyły studia II stopnia, znalazło zatrudnienie do pół roku po obronie dyplomu


 

Studia II stopnia umożliwiają zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności, które są niezbędne w dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie. Pracodawcy coraz częściej oczekują od kandydatów wysokich kwalifikacji i specjalistycznych umiejętności, dlatego posiadanie tytułu magistra może znacznie zwiększyć szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy. Studia II stopnia na Politechnice Krakowskiej to także szansa na rozwój osobisty. Wysoko wykwalifikowana kadra naukowa, nowoczesne laboratoria i infrastruktura edukacyjna umożliwiają studentkom i studentom zdobycie praktycznego doświadczenia i uczestnictwo w badaniach naukowych, a co za tym idzie – możliwość poszerzenia sieci kontaktów zawodowych. Spotkania z ekspertami, możliwość współpracy z innymi studentami oraz udział w projektach badawczych dają niepowtarzalne szanse na nawiązanie cennych relacji, które mogą przynieść korzyści w przyszłości.

 

Aktywność naukowa studentów może przynieść także korzyści finansowe. Studenci z PK mogą liczyć na wysokie stypendia w ramach programu stypendialnego Politechniki Krakowskiej, realizowanego z Własnego Funduszu Stypendialnego. Konkurs stypendialny odbywa się dwa razy do roku. W pierwszej tegorocznej edycji nagrodzono stypendiami (w łącznej wysokości blisko 140 tys. zł) 23 osoby, doceniając w ten sposób ich wybitne osiągnięcia badawcze, projektowe i publikacyjne. Najlepsi studenci PK mogą także liczyć na stypendium rektora, które jest jednym z najwyższych w Polsce.

 

Ponadto, Politechnika Krakowska jest jedną z najbardziej renomowanych uczelni technicznych w naszym kraju. Potwierdzają to wyniki ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021. Politechnika poddała ocenie działalność naukową w ramach 8 dyscyplin. Zgodnie z ostatecznymi decyzjami MEiN wszystkie otrzymały kategorię naukową A+ (poziom wiodący) lub A (poziom bardzo dobry). Równie dobre wyniki w ewaluacji uzyskały jeszcze tylko dwie polskie uczelnie. Studiowanie na PK daje więc prestiżowy certyfikat jakości, który może być dodatkowym atutem w karierze zawodowej. Potwierdzają to także ostatnie badania Biura Karier Politechniki Krakowskiej. 94 proc. osób, które ukończyły studia II stopnia, znalazło zatrudnienie do pół roku po obronie dyplomu. W dodatku zdecydowana większość – ponad 90 proc. – deklaruje wykonywanie pracy zgodnej z wykształceniem. 

 

(J. S.)