Drukuj

Dr inż. Julia Radwan-Pragłowska z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej została laureatką Konkursu o Nagrodę ABB – Edycja 2022/2023. Otrzymała jedno z dwóch równorzędnych wyróżnień oraz nagrodę finansową w wysokości 15 tys. zł za pracę doktorską, pt.: „Mikrofalowa synteza i badanie właściwości nowych biomateriałów chitozanowych jako uniwersalnych wyrobów medycznych.” Promotorem pracy jest prof. Dariusz Bogdał.

 

Julia Radwan-Pragłowska pozuje do zdjęcia trzymając dyplomy. Obok stoi prorektor Dariusz Bogdał.

Naukowczyni z PK znalazła się najpierw w gronie 30 autorów najlepszych prac wyróżnionych w I etapie konkursu. W II etapie oceniało je jury konkursowe, które wybrało trzech laureatów.

 

Wyróżnienie w Konkursie ABB dla dr Radwan-Pragłowskiej to tylko jeden z jej licznych sukcesów naukowych. Ma na swoim koncie zarówno nagrody indywidualne, jak i zespołowe, m.in.: Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w kategorii „Naukowiec Przyszłości” oraz dofinansowanie w X edycji programu „Lider” dla kierowanego przez siebie projektu „BioHemPro – personalizowane bifunkcyjne matryce hybrydowe o indukowanych właściwościach bioaktywnych jako innowacyjne systemy hemostatyczne”.

 

Nagrodę główną w konkursie ABB w wysokości 30 tys. zł otrzymał dr inż. Maksym Figat z Politechniki Warszawskiej (za  pracę doktorską, pt.: „Automatic generation of robotic system controllers based on a specification.”), a drugie wyróżnienie mgr inż. Marita Pigłowska z Politechniki Poznańskiej (za pracę magisterską pt.: „Comparison of the electrochemical activity of thermally modified starches of various origins with graphene nanoplatelets and graphene in lithium-ion battery.”

 


Wyróżnienie w Konkursie ABB dla dr Radwan-Pragłowskiej to tylko jeden z jej licznych sukcesów naukowych. Ma na swoim koncie zarówno nagrody indywidualne, jak i zespołowe, m.in.: Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w kategorii „Naukowiec Przyszłości”...


 

Celem konkursu organizowanego przez firmę ABB jest nagrodzenie absolwentów studiów inżynierskich, magisterskich i doktoranckich za prace dyplomowe, wyróżniające się innowacyjnością i poruszające zagadnienia, które mają praktyczne zastosowanie. Tematyka ocenianych prac jest bardzo szeroka i obejmuje zagadnienia z takich obszarów nauki jak:

 

  • Automatyka i diagnostyka przemysłowa
  • Diagnostyka predykcyjna urządzeń i systemów przemysłowych
  • Energoelektronika i systemy sterowania w układach napędowych
  • Inżynieria i zarządzanie procesami wytwarzania
  • Zaawansowane technologie i systemy inżynierskie
  • Technologie i systemy informatyczne
  • Technologie wykorzystujące uczenie maszynowe i systemy sztucznej inteligencji
  • Analityka i analiza danych w zastosowaniach przemysłowych
  • Nanotechnologia i inżynieria materiałowa w zastosowaniach przemysłowych
  • Technologie i systemy autonomiczne
  • Infotronika, elektronika oraz zaawansowane technologie czujnikowe
  • Obliczenia rozporoszone (cloud computing)

 

Fundatorem nagrody jest Dyrektor Centrum Technologicznego ABB oraz Prezes Zarządu ABB Sp. z o.o

(mas/js)