Naukowcy z Politechniki Krakowskiej zwyciężyli w tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej „Innovatica”, w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań.

Nagrodzono „Syntetyczny substytut kości o właściwościach antybakteryjnych” - stworzony przez zespół z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej: dr hab. inż. Agnieszkę Sobczak-Kupiec, prof. dr hab. Reginę Kijkowską, mgr inż. Dagmarę Malinę i prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Wzorka.

Do konkursu zostało zgłoszonych prawie 40 wniosków. Jury w składzie: prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski, rektor Akademii Leona Koźmińskiego Witold Bielecki, Zbigniew Dworzecki z Katedry Zarządzania w Gospodarce Szkoły Głównej Handlowej i prezes Polskiej Akademii Nauk Michał Kleiber, przyznało nagrody w trzech kategoriach: innowacyjna firma, rozwiązanie innowacyjne i osobowość innowacyjna.

Uroczyste wręczenie nagród (na zdjęciu / fot. KIG) odbyło się 17 czerwca w Centrum Konferencyjnym Muranów podczas drugiego dnia Kongresu Innowacyjnej Gospodarki zorganizowanego pod hasłem „25+ Sukces wymaga zmian!”