Drukuj

 

U góry nazwa: Zielony azyl wyciszenia / aranżacja ogrodu relaksu. Poniżej rzut ogrodu (zaznaczone meble, rośliny itd.). Obok opis idei projektu, wymienione elementy zastosowane w ogrodzie. Do tego grafiki: widok z przodu, widok z boku i widok na całość ogrodu. Na dole imiona i nazwiska autorów projektu i logo Politechniki Krakowskiej, Wydziału Architektury PK, Katedry architektury krajobrazu i Koła naukowego Krajobrazy „Landscapes”

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów po raz kolejny zorganizowało konkurs dla młodych projektantów. Tegoroczna tematyka przewodnia to „Chillout w ogrodzie”. Do finału dostały się cztery projekty aranżacji ogrodowych, a wśród nich praca członków Koła Naukowego Krajobrazy „Landscapes”.

 

 

Finał konkursu „Inspiracje-Aranżacje” odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Gardenia 2023 w Poznaniu. W specjalnie przygotowanej przestrzeni na stoisku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów zostaną zrealizowane cztery najlepsze projekty, które zmierzą się ze sobą w rywalizacji o zwycięstwo w konkursie. Wśród nich znalazła się praca przygotowana przez studentów Politechniki Krakowskiej, a zarazem członków Koła Naukowego Krajobrazy „Landscapes”. Jej autorzy to: Izabela Niemiec, Angelika Duda oraz Tomasz Jaróg. – W tym konkursie, który przyciągnął uwagę znakomitych twórców ogrodów, nasz projekt wyróżnił się spośród wielu innych. Tylko cztery najlepsze prace z całej Polski zyskały szanse na realizacje, co stanowi dla nas ogromne wyróżnienie – czytamy na facebookowym profilu Koła Naukowego Krajobrazy „Landscapes”.

 

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym z nich należało przygotować i zgłosić projekt. Spośród nadesłanych prac członkowie jury wybrali cztery najlepsze, które zostaną zrealizowane i zaprezentowane podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu odbywających się od 23 do 25 listopada 2023 r. Uczestnicy konkursu otrzymują zestaw materiałów obowiązkowych do wykorzystania przy projektowaniu i budowie aranżacji, a sposób ich użycia oraz dobór pozostałych elementów zależy od wizji projektantów. Budowa głównych elementów aranżacji odbywa się 22 listopada, a realizacja projektu dokańczana jest w pierwszym dniu targów, na oczach zwiedzających. Zwycięzców konkursu wyłania publiczność w drodze głosowania. Laureat konkursu otrzyma nagrodę główną w postaci wycieczki edukacyjnej na targi Chelsea Flower Show 2024.

 

 

 

 

 

Grafika użyta w tekście – projekt przygotowany przez Izabelę Niemiec, Angelikę Dudę oraz Tomasza Jaróga