Podium, na którym stoją dziewczyny w zimowych strojach sportowych z medalami na szyjach, w rękach trzymaja dyplomy. Wiktoria Włodarczyk-Nowak z AZS PK zwyciężyła w snowboardowych zawodach Akademickich Mistrzostw Małopolski i to w dwóch konkurencjach – gigancie i slalomie kobiet. Na uwagę zasługuje także osiągnięcie Anny Skarbek-Malczewskiej, która zajęła drugie miejsce w rywalizacji kobiet w narciarstwie alpejskim. Zawodniczki i zawodnicy AZS PK zajęli także wysokie pozycje w klasyfikacji drużynowej.

 

 

 

Nowy Rok rozpoczął się od sukcesów odniesionych przez reprezentantów AZS PK na stoku w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski. 8 stycznia odbyły się zawody  w narciarstwie alpejskim, a trzy dni później rywalizowali ze sobą snowboardziści. Oba wydarzenia  dostarczyły wielu sportowych emocji, a dla reprezentantów AZS PK stały się okazją do powiększenia medalowej kolekcji.

 

 Grupa uśmiechniętych narciarzy pozuje do zdjęcia z trenerem. W rękach trzymają narty. Ubrani są w sportowe stroje narciarskie. W tle zimowy krajobraz.

W narciarstwie alpejskim srebrny krążek został zdobyty przez Annę Skarbek-Malczewską w dwóch konkurencjach – slalomie oraz slalomie gigancie. W klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Małopolski 2023/2024 kobieca drużyna AZS PK również zajęła drugą pozycję. W rywalizacji mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Michał Czerwiński plasując się tuż za podium. Czwarte miejsce w rywalizacji mężczyzn zajął zarówno w slalomie oraz w slalomie gigancie. Na tej samej pozycji podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski została sklasyfikowana męska drużyna.

 

 

Akademickie Mistrzostwa Małopolski w slalomie odbyły się 12 stycznia br. Podczas nich Wiktoria Włodarczyk-Nowak z AZS PK odniosła podwójne zwycięstwo, będąc najlepszą zarówno w slalomie gigancie, jak i slalomie. W drużynowej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Małopolski snowboardzistki z AZS PK zajęły drugie miejsce, a męska reprezentacja znalazła się tuż za podium.

 

 

Trenerami obu sekcji AZS są pracownicy Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej – Anna Masłyk i Krzysztof Włodarczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiktoria Włodarczyk-Nowak na podium Akademickich Mistrzostw Małopolski / Fot. Kacper Pałka

 

Narciarze z AZS PK / Fot. Anna Masłyk