Na górze dyplomu nazwa i grafika wydarzenia. Na środku informacja dla kogo jest prznaczony. Pod spodem podpisy jury. Obok dyplomu stoi statuetka w kształcie anioła.

 

W miniony weekend Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” uczestniczył w XI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. Muzycy pod dyrekcją mgr Marty Stós zdobyli Srebrny Dyplom w kategorii dorosłych chórów mieszanych.

 

 

 

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany jest przez Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie, Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie oraz Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Konkurs skierowany jest do zespołów chóralnych i orkiestr. W tym roku odbyła się już dziewiąta edycja tego wydarzenia. 27 stycznia jury wysłuchało 22 prezentacji chóralnych i trzech prezentacji orkiestrowych. Zespoły wokalne miały za zadanie wykonać przynajmniej jeden utwór polskiego kompozytora, utwory dowolne zróżnicowane pod względem stylu oraz obowiązkową kolędę wskazaną przez organizatorów, którą w tym roku było „Lulajże Jezuniu”. Po wysłuchaniu prezentacji jury przyznało nagrody i wyróżnienia. W gronie laureatów znalazł się Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” wyróżniony Srebrnym Dyplomem.

 

 

Przyznany w Rzeszowie Srebrny Dyplom powiększył pokaźną pulę muzycznych trofeów zdobytych przez chór „Cantata”. W ciągu ostatnich lat chór zdobył m.in.: I miejsce w kategorii chórów akademickich podczas XX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego „Cantio Lodziensis”, dwa Srebrne Dyplomy Międzynarodowego Konkursu „Voce Magna” w Żylinie (Słowacja) i Ogólnopolskiego Konkursu „O złotą strunę” w Niepołomicach, I miejsce w V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2018”, II miejsce w XXXIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2020”, I miejsce podczas VIII Międzynarodowego Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, III miejsce oraz Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w VI Międzynarodowym Przeglądzie Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2022”.