Erasmus Student Network PK poszukuje wolontariuszy do programu Buddy. Ich zadaniem będzie wspieranie studentów z wymian zagranicznych, którzy przyjechali na Politechnikę Krakowską. Program jest okazją do nauki języków i możliwością nawiązania zagranicznych przyjaźni. Rejestracja wolontariuszy kończy się 14 lutego br.

Dłonie różnych ludzi ułożone jedna na drugiejW ramach programu Buddy przyjeżdżającemu na Politechnikę Krakowską studentowi zostaje przydzielony wolontariusz, który pomaga mu „stawiać pierwsze kroki” w Krakowie i na uczelni. Wsparcie to dotyczy podstawowych kwestii, taki jak np. odbiór z lotniska/dworca, oprowadzenie po mieście i uczelni czy pomoc w zakwaterowaniu i załatwianiu różnych spraw na uczelni. Wolontariusz staje się więc osobą pierwszego kontaktu dla przydzielonego mu studenta zagranicznego, w szczególności w jego pierwszych dniach pobytu w Krakowie i na Politechnice.

Rejestracja do programu odbywa się za pomocą platformy Buddy System, która usprawnia i ułatwia proces dobierania studentów zagranicznych do wolontariuszy z Politechniki. Po zakończeniu rekrutacji zarejestrowane osoby otrzymają e-mail z potrzebnymi materiałami i informacjami, a następnie powiadomienie z Buddy Systemu o osobie, która została im dobrana. Zarejestrować można się do 14 lutego br. Osoby, które brały udział w programie w poprzednich semestrach i nadal chcą w nim uczestniczyć powinny zaktualizować dane w swoim profilu w Buddy System.

Szczegółowe informacje o programie można uzyskać kontaktując się z ESN PK mailowo (adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub poprzez Facebooka.

Fot. Canva