Młody chłopak gra z mężyczną w średnim wieku w szachy. W tle inni gracze.

 

Za nami III Mistrzostwa Politechniki Krakowskiej w Szachach. Chociaż była to już kolejna edycja tego wydarzenia to jednak mocno różniła się od wcześniejszych. W ubiegłych latach zawodnicy rywalizowali on-line, a w tym roku zmierzyli się ze sobą „na żywo”.

 

 

Mistrzostwa Politechniki Krakowskiej w Szachach odbyły się 10 lutego. Miejscem rozgrywek była Czytelnia w Galerii GIL na Kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. W sobotni poranek zawodniczki i zawodnicy rozegrali 7 rund turniejowych w systemie szwajcarskim. Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Łukaszek. Drugie miejsce zajęła Izabela Szymczak, a trzecie Weronika Florek. W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Mateusz Brożyna. Drugie miejsce zajął Piotr Namyślak, a trzecie Andrzej Kulesza.

 

Organizatorem Mistrzostw Politechniki Krakowskiej w Szachach był Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Krakowskiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK. Za część merytoryczną odpowiadali członkowie Reprezentacji Akademickiej Politechniki Krakowskiej w szachach, którzy już za dwa tygodnie wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski.

 

 

 

 

Grupa ludzi pozuje do zdjęcia trzymając w rękach pamiątkowe dyplomy Mistrzostw w Szachach. Za nimi znajduje się ścianka reklamowa z logo AZS. Są to osoby zajmujące miejsca od 1 do 3 w kategorii kobiet i mężczyzn

 

 

 

Fot. Kacper Pałka