Znany i prestiżowy magazyn „Wallpaper”, poświęcony wzornictwu i architekturze, zaliczył Bogusława Barnasia i jego pracownię projektową do grona 20 najbardziej utalentowanych i obiecujących wśród młodych architektów na świecie. Jak podkreślono w uzasadnieniu, polski architekt potrafi tradycję i rzemiosło wykorzystać do stworzenia ekspresyjnej, nowoczesnej budowli.

Mgr inż. arch. Bogusław Barnaś (na zdjęciu obok / fot. TVP, czerwiec 2014) jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz w Fachhochschule Muenster w Niemczech. Studia ukończył w 2005 roku. W grudniu 2009 roku założył interdyscyplinarną pracownię projektową, wykorzystując wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w Polsce, Anglii oraz Szkocji.

Prowadzi działalność publicystyczną i  pracuje jako nauczyciel akademicki. W roku 2013 nominowany do nagrody Z:A Award „Perspektywy Architektoniczne: Moja idea, moja duma” za projekt Domu Zagrodowego. Jest członkiem Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Prace Bogusława Barnasia to projekty o różnej skali, od domów jednorodzinnych po duże obiekty jak: The Walbrook - zrealizowany budynek biurowo-handlowy w centrum Londyńskiego City, ESPRIT edc Headquarters - projekt siedziby głównej niemieckiego koncernu odzieżowego w Ratingen, Pier One - energooszczędny budynek biurowo-usługowy w portowej dzielnicy Edynburga, Bayer Aspirin - koncepcja rozbudowy siedziby firmy Bayer w Warszawie oraz Muzeum Historii Polski - zwycięski projekt w międzynarodowym konkursie architektonicznym pod patronatem Międzynarodowej Unii Architektów.

„Wallpaper” jest jednym z najbardziej znanych na świecie pism poświęconych wzornictwu i architekturze. Co roku publikuje listę dwudziestu najbardziej utalentowanych młodych pracowni architektonicznych. W tym roku na opublikowanej w czerwcowym numerze magazynu liście Architects Directory 2014 znalazła się krakowska pracownia Bogusława Barnasia, jako jedyna polska pracownia od 2011 roku.