Drukuj

 

ośnieżony stok narciarski, po którym zjeżdżają narciarze i snowboardziści

Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie na stałe wpisały się w kalendarz sportowych wydarzeń Politechniki Krakowskiej. W tym roku odbyły się już po raz 70. i jak przystało na jubileuszową edycję były pełne emocji. Od 13 do 16 marca w Zakopanem w zmaganiach na stoku udział wzięli zarówno medaliści Akademickich Mistrzostw Polski, uczestnicy ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Europy, jak i szerokie grono studentów, pracowników i zaproszonych gości. Motywem przewodnim tegorocznych zawodów były „sporty zimowe przyszłości”.

 

 

W kalendarzu politechnicznych wydarzeń sportowych Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie są jedynymi z najdłuższą historią. Pierwsza tego typu rywalizacja na stoku odbyła się w 1953 r. (wówczas były to zawody w narciarstwie alpejskim). Jej inicjatorami byli zakopiańscy studenci i członkowie AZS PK oraz pracownicy ówczesnego Studium Wychowania Fizycznego. Od 1998 r. w programie mistrzostw pojawił się snowboard. Co ciekawe, poza nielicznymi wyjątkami związanymi z pogodą, od początku zawodnicy rywalizowali ze sobą na zboczach Kasprowego Wierchu.

 

Organizatorami 70. Mistrzostw Politechniki Krakowskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie było Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej oraz Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Krakowskiej.

 

 

 

 

Najlepsi narciarze i snowboardziści 70. Mistrzostw PK w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie


Dzień I

 

 

 Grupa narciarzy przed startem. Wszyscy ubrani w odzież narciarską  Snowboardzista zjeżdża po stoku.

 

 

Dzień II

 

 

 Grupa ludzi ubranych w stroje narciarskie pozuje do wspólnego zdjęcia  Snowboardzista zjeżdża na stoku i mija napis meta

 

Fot. Arkadiusz Jodłowski