Paulina Tabak otrzymała nagrodę finansową dla najlepszej studentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, przyznawaną po raz ósmy przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań.

Nagroda została wręczona podczas konferencji prasowej 104. Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań, która w dniach 31 maja - 1 czerwca odbyła się w Centrum Targowym Chemobudowa  w Krakowie. Na giełdzie, wśród wystawców, znalazły się firmy deweloperskie, spółdzielnie mieszkaniowe, instytucje finansowe, a także biura projektowe i firmy zajmujące się kompleksowym wykończeniem wnętrz.

Paulina Tabak jest studentką drugiego roku studiów magisterskich, kielczanką z pochodzenia. W trakcie studiów uzyskała najwyższą średnią ze wszystkich przedmiotów - 4,75 oraz najwyższą średnią z przedmiotów projektowych i budownictwa - 4,89.

Paulina Tabak od początku studiów jest stypendystką nagrody rektora Politechniki Krakowskiej dla najlepszych studentów. W ubiegłym roku uzyskała tytuł inżyniera, broniąc swój projekt na ocenę bardzo dobrą. Dodatkowo otrzymała wyróżnienie, przyznawane za wybitne prace dyplomowe oraz wysokie wyniki w nauce, uzyskane w trakcie całego toku studiów. Paulina Tabak aktywnie uczestniczy w działalności Koła Naukowego „InBud” na Wydziale Inżynierii Lądowej. Otrzymała nagrodę specjalną w ogólnopolskim konkursie na projekt osiedla domów wielorodzinnych ISOVER Multi-Comfort House Students Contest Edition 2013.

Laureatka nagrody SBDiM obecnie przygotowuje swój projekt dyplomowy, o roboczej nazwie „Dom wina”. Będzie to projekt winnicy rozszerzony o część usługową, zlokalizowany na zboczu góry przy klasztorze kamedułów na Bielanach. Paulina Tabak jednocześnie pracuje w charakterze asystenta architekta w biurze projektowym, zajmującym się projektowaniem budynków użyteczności publicznej oraz rozwija swoją nową pasją związaną z tworzeniem fotorealistycznych wizualizacji architektonicznych.

Na zdjęciu, Paulina Tabak (po prawej) przyjmuje nagrodę SBDiM podczas 104. Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań / fot. SBDiM.