Dla kogo jest Kraków - dla pieszego, kierowcy czy rowerzysty? Jak nowe technologie wpłyną na jakość życia w naszym mieście? Czy Kraków ma być stolicą innowacji czy outsourcingu? Kraków miastem sportu - ale jakiego? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy konferencji Pracownia Miast, która 17 i 18 września odbywać się będzie na Politechnice Krakowskiej. Organizatorem konferencji jest „Gazeta Wyborcza”, PK jest partnerem krakowskiego wydarzenia.


Pracownia Miast to cykl debat „Gazety Wyborczej”, organizowanych w największych miastach Polski: Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, z finałem w Warszawie w Pałacu Prezydenckim. Konferencje są forum wymiany opinii dla naukowców, biznesmenów, urzędników, artystów, działaczy społecznych, dziennikarzy, którzy spotykają się, by rozmawiać o przyszłości miast. Owocem konferencji mają być m.in. rekomendacje dla władz, organizacji pozarządowych, mieszkańców dot. najważniejszych projektów miast, ich rozwoju i przyszłości.


17-18 września w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym Działownia PK (ul. Warszawska 24) odbędzie się konferencja Pracownia Miast, poświęcona Krakowowi. Konferencja składać się będzie z trzech paneli dyskusyjnych i dwóch warsztatów z udziałem ekspertów tematyki miejskiej, w tym ekspertów z Politechniki Krakowskiej.


Bezpłatne i otwarte dla publiczności (po wcześniejszej rejestracji) panele dyskusyjne odbędą się w czwartek 18 września w auli Działowni. Uczestników konferencji o godz. 9.30 powitają rektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak i redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” w Krakowie Józef Stachów.

 

Tematy paneli dyskusyjnych to:

 

1. Biznes, praca: skąd dzisiaj się bierze bogactwo miasta?
(panel z udziałem Izabeli Paluch, prezes spółki INTECH PK).


2. Dla kogo jest Kraków - dla pieszego, kierowcy czy rowerzysty?
(panel z udziałem dr. hab. inż. Andrzeja Szaraty, kierownika Katedry Systemów Komunikacyjnych PK)


3. Jakich specjalistów potrzebuje miasto przyszłości?


Podczas paneli zostaną przedstawione wnioski z warsztatów poświęconych sportowi w Krakowie oraz problematyce połączenia oczekiwań i interesów pieszych, kierowców i rowerzystów.


Serdecznie zapraszamy do udziału w debatach.

 

 

 

Zobacz także:


1. Program Pracowni Miast w Krakowie.
2. Elektroniczna rejestracja na konferencję.
3. Serwis poświęcony Pracowni Miast w Krakowie.