Po raz drugi Galicyjska Izba Budownictwa przyznała nagrodę dla najlepszego studenta na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. W tym roku otrzymała ją mgr inż. Barbara Rymar, tegoroczna absolwentka budownictwa i specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie.

Laureatka w roku akademickim 2013/2014 osiągnęła najwyższą średnią spośród studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia na WIL PK. Nagrodę wręczył prezydent GIB Piotr Hrabia podczas inauguracji roku akademickiego na Wydziale, 1 października br.

Politechnika Krakowska i Galicyjska Izba Budownictwa w Krakowie nawiązały współpracę w lutym 2013 r. Korzystają na niej studenci i absolwenci uczelni, którzy mogą znaleźć w przedsiębiorstwach zrzeszonych w Izbie miejsca pracy i praktyk zawodowych.

Członkowie Izby mogą liczyć na doradztwo ekspertów Politechniki i dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury badawczej. W ramach tej umowy GIB ustanowiła także doroczną nagrodę dla najlepszego studenta PK.

Galicyjska Izba Budownictwa zrzesza ponad kilkadziesiąt firm, działających w regionie. Izba stawia sobie za cel skuteczne działanie na rzecz ochrony interesów branży budowlanej.

Na zdjęciu powyżej, inauguracja roku akademickiego na WIL, 1 października br., od lewej: prezydent GIB Piotr Hrabia, dziekan WIL prof. dr. hab. inż. Tadeusz Tatara, mgr inż. Barbara Rymar, prorektor ds. nauki PK prof. dr hab. inż. Jan Kazior / fot. Jan Zych.

Zobacz także w fotogalerii serwisu PK: Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Inżynierii Lądowej - studia stacjonarne.