18 listopada poznamy zdobywców prestiżowego tytułu „Innovator Małopolski 2014”. Zakończył się konkurs na najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo Małopolski organizowany przez Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W dziewiątej edycji konkursu do ścisłego finału wytypowano 12 firm, w trzech kategoriach: przedsiębiorstwa mikro, przedsiębiorstwa średnie oraz przedsiębiorstwa duże.

Od marca br. udział w konkursie zgłaszały firmy, które posiadają siedzibę na terenie województwa małopolskiego i chcą zaprezentować oraz wypromować własny innowacyjny produkt lub usługę, nową technologię czy nowatorskie podejście do prowadzonej działalności gospodarczej, zarówno w regionie, w kraju, jak i zagranicą.

Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni statuetką „Innovator Małopolski 2014” oraz szeroko zakrojoną kampanią promocyjną w mediach regionalnych. Dodatkowo województwo małopolskie będzie promować finalistów konkursu podczas targów innowacji organizowanych z inicjatywy województwa.

Gala konkursu odbędzie się podczas konferencji „Horyzont 2020 - wyzwania i szanse dla polskiej nauki” przygotowanej przez Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej przy CTT Politechnika Krakowska, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

Celem konferencji jest przygotowanie polskiej nauki do korzystania z programu „Horyzont 2020”. Na spotkaniu omówione zostaną zasady udziału w konkursach, system wsparcia (na jaki autorzy projektów mogą liczyć ze strony sieci KPK oraz MNiSW), a także zaprezentowane będą najlepsze praktyki i doświadczenia beneficjentów programów ramowych, którzy z sukcesem aplikowali, realizowali i rozliczyli projekty badawcze i innowacyjne.

Gala konkursu „Innovator Małopolski 2014” i konferencja odbędą się we wtorek 18 listopada na Politechnice Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24, w budynku Międzywydziałowego Centrum Edukacyjno-Badawczego „Działownia”, w godz. 9.30 - 17.00.

Program konferencji „Horyzont 2020 - wyzwania i szanse dla polskiej nauki”.

Udział w konferencji jest bezpłatny (rejestracja na stronie KPK: www.kpk.gov.pl). Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.