Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Politechnice Krakowskiej

W ramach kolejnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce (17-23 listopada) Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska zaprasza na dni otwarte, konsultacje oraz spotkanie z przedstawicielami biznesu.

 

Od 19 do 21 listopada (środa-piątek, w godz. 10.00-15.00) odbędą się konsultacje adresowane do przedstawicieli mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) zainteresowanych złożeniem do Komisji Europejskiej wniosku do tzw. SME Instrument w ramach programu „Horyzont 2020”.

Konsultacje są skierowane do przedsiębiorców, którzy mają siedzibę na terenie województwa małopolskiego i działają w jednej z następujących branż: budownictwo, turystyka, chemia, tworzywa sztuczne, teleinformatyka, medycyna, energia, transport, ochrona środowiska, tekstylia, szkło i ceramika, automatyka, materiały i nanotechnologie, branża spożywcza, morska, drzewno-meblarska, poligraficzno-reklamowa, metalowa.

20 listopada (czwartek, 10.00-15.00) przedstawiciel CTT PK zaprezentuje ofertę Politechniki Krakowskiej dla MŚP. Indywidualne konsultacje będą dotyczyć oferty badawczej (badania, ekspertyzy) oraz technologicznej PK. Podczas spotkania zainteresowani przedsiębiorcy będą mogli również przedstawić swoje pomysły dotyczące nawiązania współpracy badawczo-naukowej z pracownikami PK.

21 listopada (piątek, 12.00-15.00) odbędzie się spotkanie dla studentów „O biznesie przy kawie”. W czasie spotkania zostanie zaprezentowany program „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”, oferujący płatne staże w zagranicznych firmach. W drugiej części swoim doświadczeniem oraz wskazówkami jak bezpiecznie stawiać pierwsze kroki w biznesie podzieli się doświadczony przedsiębiorca Przemysław Stanisz.

Na spotkanie „O biznesie przy kawie” wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Kontakt w sprawie rejestracji: Joanna Szypułka, tel. 12 628 26 81, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Wszystkie spotkania będą się odbywać na Politechnice Krakowskiej przy ul. Warszawska 24, w siedzibie Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Szczegółowy program na internetowej stronie CTT PK: www.transfer.edu.pl

Tegoroczna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce będzie realizowany w 18 miastach Małopolski. Koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Program na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to ogólnoświatowa inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi.