We wtorek, 9 grudnia Krakowska Orkiestra Staromiejska zaprasza na koncert pt. „KOS & DIXIE”. Muzyczne spotkanie odbędzie się o godz. 18.00, w sali teatralnej Klubu 6 Brygady Powietrznodesantowej, ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie. Koncert odbywa się pod honorowym patronatem rektora Politechniki Krakowskiej.


 

Dixieland to styl określany jako wczesny jazz lub styl nowoorleański. Kolebką i ośrodkiem tej muzyki stał się w początkach XX wieku Nowy Orlean, a później również Chicago i Nowy Jork. Najsłynniejszym artystą wykonującym także utwory dixielandowe był Louis Armstrong.

„Muzyka dixielandowa jest niezwykle radosna i motoryczna z solowymi partiami splatającymi się polifonicznie. Jej optymizm również dziś zyskuje sobie wykonawców i porywa słuchaczy” - zachęca do udziału w koncercie dyrygent orkiestry Wiesław Olejniczak, z Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej.


Krakowska Orkiestra Staromiejska (na zdjęciu w czasie jednego ze swoich koncertów / fot. k-o-s.pl) powstała w 1988 roku. Jest zespołem młodzieżowym, o bigbandowym brzmieniu, z dominującym repertuarem muzyki rozrywkowej, uzupełnianej o dynamiczne choreograficzne show. Orkiestra została wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami. Ma za sobą występy na licznych scenach w Polsce i Europie.


Oficjalna strona internetowa orkiestry: www.k-o-s.pl