Dr inż. Bożena Tyliszczak z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej znalazła się w gronie 11 nominowanych w plebiscycie „Krakowianin 2014”, w kategorii Nauka. Głosowanie trwa do 20 lutego br.


Głosować można na kilka sposobów: za pomocą kuponów drukowanych w „Dzienniku Polskim”, które należy wysłać lub dostarczyć osobiście do redakcji przy al. Pokoju 3 (do 16 lutego), poprzez SMS (do 20 lutego br.) wysłany na numer 72355 o treści NAUKA.10 (koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT) oraz na stronie internetowej www.dziennikpolski24.pl przez kliknięcie „głosuj za” i za pośrednictwem Facebooka DP (do 13 lutego br.).


Celem plebiscytu jest wyróżnienie mieszkańców Krakowa, którzy poprzez swoją pracę wnieśli istotny wkład w rozwój miasta i rozsławiali stolicę Małopolski. O ten zaszczytny tytuł rywalizują politycy, społecznicy i liderzy ruchów obywatelskich, ludzie kultury, naukowcy i biznesmeni.


Dr inż. Bożena Tyliszczak (na zdjęciu / fot. btyliszczak.pl) z wykształcenia jest technologiem tworzyw sztucznych. W swoich badaniach zajmuje się interdyscyplinarną tematyką związaną z technologią chemiczną, inżynierią materiałową, nanotechnologią oraz biotechnologią.


Za swoje osiągnięcia naukowe otrzymała ponad 40 nagród i wyróżnień. Jest mistrzynią w pozyskiwaniu grantów na badania i nieustannie rozwija swoją pracę badawczo-naukową.


Dr inż. Bożena Tyliszczak uczestniczy w pierwszym w Polsce programie mentoringu kobiecego w branży technologicznej i nauce - „Lean in STEM” (Science, Technology, Engineering, Math). Od 2013 roku jest członkiem Rady Młodych Naukowców.


Regulamin plebiscytu „Krakowianin 2014” na stronie internetowej: www.dziennikpolski24.pl

 

Zobacz także stronę internetową dr inż. Bożeny Tyliszczak - www.btyliszczak.pl