Pawilon Konferencyjno-Wystawowy „Kotłownia”

Adres:
ul. Warszawska 24
budynek 10-06
31-155 Kraków
godziny otwarcia: 11.00-15.00

Kontakt:

Konferencje:

mgr Ewa Szczupak
tel. 12 628 20 96
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wystawy:

mgr Danuta Zajda
tel. 12 628 24 88
tel. kom. 607 146 369
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ponad 120 lat temu, w miejscu dzisiejszego Pawilonu Konferencyjno-Wystawowego znajdowała się stajnia koni oficerskich arcyksięcia austriackiego Rudolfa. Gdy po II wojnie światowej budynki koszar przejęła Politechnika Krakowska, mieściła się tam kotłownia. Dziś jest to nowoczesny budynek, w którym kwitnie życie naukowe i kulturalne uczelni.

Obecny, doskonały stan techniczny „Kotłowni” został osiągnięty dzięki gruntownemu remontowi jaki ten trzykondygnacyjny, zabytkowy budynek przeszedł w latach 1997-2001. Projekt modernizacji przygotował dr inż. arch. Mirosław Holewiński. Pawilon posiada dużą salę konferencyjną na 220 miejsc (w tym 40 na antresoli) oraz znajdującą się w przyziemiu galerię z dwoma salami wystawienniczymi, przeznaczoną głównie na ekspozycje prac studentów oraz artystów profesjonalnych.

Do największych zalet pawilonu należą: przestrzenne i praktycznie rozplanowane wnętrze, położenie w centrum Krakowa oraz nowoczesny sprzęt audiowizualny - rzutnik multimedialny, wizualizer, komputer, nagłośnienie. Pomieszczenie konferencyjne jest klimatyzowane, istnieje możliwość sterowania światłem i zaciemnienia sali z katedry wykładowej. Pawilon przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia obiektu to 450 m2.

Od momentu otwarcia „Kotłowni” zorganizowano w niej wiele konferencji naukowych, sympozjów z udziałem gości z całego świata oraz wystaw: studenckich, indywidualnych i grupowych. Galeria współpracuje także z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych.

 


budynek

sala wystawowa

sala konferencyjna

sala konferencyjna