W zabytkowych, XVI-wiecznych wnętrzach piwnic w kamienicy przy ul. Kanoniczej 1 znajduje się kameralna scena teatralna zwana Teatrem Zależnym. Od 1995 r. na jej deskach występują profesjonalni artyści krakowscy.

Na Kanoniczej aktorzy realizują własne projekty i artystyczne marzenia. Pomimo nazwy, Teatr Zależny oferuje im niezależność artystyczną, na jaką nie mogliby sobie pozwolić gdzie indziej. Od 1999 r. Politechnika Krakowska współpracuje ze Stowarzyszeniem Teatrów Nieinstytucjonalnych „STeN”, w skład którego wchodzą małe grupy teatralne i indywidualni artyści. Do ich dyspozycji jest niewielka scena, wyposażona w oświetlenie i nagłośnienie oraz mieszcząca 81 osób publiczność.

Repertuar Teatru cechuje wszechstronność - każdy miłośnik dobrej rozrywki znajdzie tu coś dla siebie. W programie znalazły się między innymi: „Kubuś Fatalista i jego pan”, „Emigranci” czy „Pochwała głupoty”. Pierwszym spektaklem wystawionym na Kanoniczej był zbiór piosenek Hanki Ordonówny w wykonaniu Beaty Wojciechowskiej - „A słów miałabym tyle”.

Maturzyści i młodsi odbiorcy mogą na deskach Teatru Zależnego odświeżyć znajomość kanonu lektur szkolnych. Wystawiano „Rozmowy z katem”, „Dżumę”, „Inny świat” oraz „Zdążyć przed Panem Bogiem”.

Wśród grup stale współpracujących z Teatrem Zależnym znajdują się takie stowarzyszenia teatralne, jak: Dialog, Mumerus, Proscenium czy Barakah .

Repertuar Teatru można znaleźć w miesięcznikach kulturalnych, lokalnych gazetach codziennych, telegazecie TVP Kraków oraz w internecie na stronach „Magicznego Krakowa”.

 

 

Kontakt:
 
mgr Danuta Zajda
tel. 12 628 24 88, kom. 607 146 369
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.