Teatr Tańca „Latiga” przy Międzynarodowym Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej zaprasza na zajęcia taneczne w nowym roku akademickim.

Zajęcia obejmują różne techniki tańca, ćwiczenia rozwijające koordynację i sprawność ruchową. Przeznaczone są nie tylko dla studentów Politechniki Krakowskiej i słuchaczy MCK, ale także dla wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach i spektaklach zespołu.

Dla studentów Politechniki Krakowskiej istnieje możliwość zaliczenia z Wychowania Fizycznego, na podstawie zaświadczenia o uczestnictwie w zajęciach zespołu.

Teatr Tańca „Latiga” działa od 2009 roku. Od jesieni 2011 roku próby odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej, przy ul. Skarżyńskiego 1 w Krakowie.

„Latiga” założyły trzy tancerki o odmiennym doświadczeniu i warsztacie tanecznym. Wspólnym mianownikiem jest rodzaj wrażliwości muzycznej, skoncentrowanej na rytmie oraz chęć tworzenia tańca, w którym nie opowieść, ale dialog ruchu z dźwiękiem i napięcia odnajdywane między nimi stanowią treść kompozycji tanecznych.

Plan zajęć, zapisy i informacje o zespole na stronie: latiga-teatr.blogspot.com