Owlosodpomocy2018plakatStudenci Politechniki Krakowskiej po raz trzeci organizują akcję „O włos od pomocy na PK”. We wtorek 13 listopada w g. 9-17 Politechnika znów zamieni się w salon fryzjerski, każdy będzie mógł oddać włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii i poważnych operacjach. Zapisy chętnych już trwają, można ich dokonać elektronicznie.

 

Darczyńcy za darmo przejdą metamorfozy, w których pomogą najlepsi krakowscy styliści fryzur. Udział w wydarzeniu zadeklarowało już 16 fryzjerów z najlepszych krakowskich salonów, są gotowi ściąć włosy nawet 100 darczyńcom. Z oddanych przez nich włosów powstaną peruki, które dzieci dostaną za darmo. Utrata włosów to bardzo częsty skutek uboczny chemioterapii, dla małych pacjentów jest niezwykle bolesnym przeżyciem. Naturalnie wyglądająca peruka podnosi pewność siebie małego pacjenta i pomaga mu lepiej znosić trudy terapii, a wielu rodziców nie stać na zakup takiej. Stąd pomysł studentów PK, by organizować charytatywne zbiórki włosów. – Dwie pierwsze edycje wydarzenia okazały się dużym sukcesem. W sumie włosy ścięło w nich blisko250 osób, mamy nadzieje, że także tym razem chętnych do oddania włosów będzie wielu – mówi studentka PK Martyna Broda, koordynatorka tegorocznej akcji.

 

W akcji „O włos od pomocy na PK” może wziąć udział każdy, kto zechce podarować przynajmniej 25 cm włosów. Włosy mogą być farbowane, nie mogą być tylko bardzo zniszczone. – Fryzjerzy pomogą każdemu dobrać nową fryzurę, wiemy już z poprzednich lat, że dzięki naszym mistrzom metamorfozy są bardzo spektakularne. We wtorek będziemy przygotowani na przyjęcie nawet 100 darczyńców. Zapraszamy do wcześniejszej rejestracji, tak, żebyśmy mogli przygotować dla każdego uczestnika wygodny dla niego termin wizyty w naszym politechnicznym salonie fryzjerskim – mówi Martyna Broda i dodaje, że także spontaniczni darczyńcy, którzy decyzję podejmą w ostatniej chwili, zostaną we wtorek przyjęci w Galerii GIL PK (ul. Warszawska 24). Organizatorzy zapraszają także fryzjerów, którzy chcieliby jeszcze dołączyć do akcji.

 

Akcję organizują Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej wraz z Fundacją Przyjaźni WeGirls. Wielkie strzyżenie odbywać się będzie w Galerii GIL Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 we wtorek 13 listopada w godzinach 9-17.

Formularz rejestracyjny  - TUTAJ oraz Facebooku wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/327121864741749/