Dział Promocji Politechniki Krakowskiej dba o wizerunek i promocję uczelni. Prowadzimy Serwis Główny PK, m.in.: tworzymy treści publikowane na stronie, zamieszczamy ogłoszenia. Nadzorujemy także zawartość innych serwisów Politechniki Krakowskiej.

Budujemy wizerunek uczelni w mediach społecznościowych, prowadząc ogólnouczelniane profile na FacebookuInstagramieYou TubeLinkedIn oraz Flickr.

Promujemy Politechnikę Krakowską wśród kandydatów na studia poprzez spotkania z młodzieżą − zarówno stacjonarne, jak i wirtualne − na targach edukacyjnych, w szkołach oraz na naszej uczelni (np. Dzień Otwarty). Organizujemy konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Opracowujemy materiały informacyjne o PK, m.in. informator dla kandydatów i ulotki.

Przygotowujemy i prowadzimy dystrybucję gadżetów Politechniki Krakowskiej dla jednostek uczelni oraz prowadzimy Sklep Internetowy PK. Zarządzamy salą Teatru Zależnego, a także salami konferencyjnymi i galeriami GIL oraz „Kotłownia”. Dokumentujemy wydarzenia uczelniane i zarządzamy archiwum fotograficznym Politechniki Krakowskiej. Organizujemy wystawy prac artystycznych i uroczystości uczelniane, np. inaugurację roku akademickiego i Święto Szkoły. Częścią naszego Działu są też redakcja czasopisma „Nasza Politechnika” oraz Radio „Nowinki”

zadania dp 11