Adres:
ul. Warszawska 24
budynek 10-06
31-155 Kraków

     
   

Kontakt:


mgr Ewa Szczupak-Cholewka

tel.: 12 628 20 96
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

 

 

Ponad 120 lat temu, w miejscu dzisiejszego Pawilonu Konferencyjno-Wystawowego znajdowała się stajnia koni oficerskich arcyksięcia Rudolfa. Gdy po II wojnie światowej budynki koszar przejęła Politechnika Krakowska, mieściła się tam kotłownia. Dziś jest to nowoczesny budynek, w którym kwitnie życie naukowe i kulturalne.

 

Pawilon posiada dużą salę konferencyjną na 220 miejsc (w tym 40 na antresoli) oraz znajdującą się w przyziemiu galerię z dwoma salami wystawienniczymi, przeznaczoną głównie na ekspozycje prac studentów, pracowników oraz artystów profesjonalnych.

 

DSC 9550 948042

budynek „Kotłownii”

DSC 0313

sala wystawowa

 

 

Do największych zalet pawilonu należą: przestrzenne i praktycznie rozplanowane wnętrze, położenie w centrum Krakowa oraz nowoczesny sprzęt audiowizualny. „Kotłownię” przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia obiektu to 450 m2.

 

Od momentu otwarcia „Kotłowni” zorganizowano w niej wiele konferencji naukowych, sympozjów z udziałem gości z całego świata oraz wystaw prac plastycznych i fotograficznych.

 

DSC 6671

sala konferencyjna

DSC 6672

sala konferencyjna - antresola

 

download 1 Regulamin