Na Politechnice Krakowskiej trwa rekrutacja na studia I stopnia, które rozpoczną się w październiku. Kandydaci mogą wciąż rejestrować się m.in. na architekturę krajobrazu, budownictwo, fizykę techniczną, inżynierię wzornictwa przemysłowego, nanotechnologie i nanomateriały, energetykę, inżynierię środowiska, inżynierię bezpieczeństwa, inżynierię produkcji, mechanikę i budowę maszyn, inżynierię czystego powietrza. Rejestracji można dokonać za pomocą elektronicznego systemu, a wszelkie szczegóły związane z rekrutacją dostępne są pod adresem: rekrutacja.pk.edu.pl
 
PK budynekNa nowy rok akademicki Politechnika Krakowska przygotowała ponad 30 kierunków studiów, w tym kierunki prowadzone w języku angielskim. Oferta edukacyjna uczelni jest doskonale dostosowana do potrzeb rynku pracy i eksponująca praktyczne aspekty kształcenia. Dzięki temu absolwenci PK nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Najnowsze badania pokazują, że aż 93 proc. osób, które ukończyły studia magisterskie, znajduje zatrudnienie do pół roku po obronie dyplomu. Większość z nich pracuje jeszcze w czasie studiów.
 
 
Rejestracja na Politechnikę Krakowską odbywa się elektronicznie za pośrednictwem systemu rejestracji. Wskaźnik rekrutacyjny, a więc sposób obliczania punktów ma następujący wzór: W = P albo W = 2R. P i R oznaczają wynik procentowy uzyskany w części pisemnej egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym (P) albo rozszerzonym (R) z wybranych przedmiotów wskazanych dla danego kierunku. Nieco inaczej sytuacja wygląda na architekturze krajobrazu. Kandydaci muszą dostarczyć drogą elektroniczną swoje portfolio (w terminie od 2 do 13 września). Obowiązkowy zakres tematyczny prac to: drzewo w stanie bezlistnym, drzewo z liśćmi, drzewo iglaste i liściaste razem, okazałe drzewo w pagórkowatym krajobrazie otwartym, zestawione z grupą krzewów, most w krajobrazie, ulica z drzewami w małym miasteczku, wiadukt (most drogowy) w krajobrazie, krajobraz osiedla mieszkaniowego, krajobraz przyszłości, krajobraz historyczny. Ogłoszenie wyników oceny portfolio nastąpi 15 września, a test kompetencyjny z języka angielskiego dla architektury krajobrazu prowadzonej w tym języku, zaplanowano na 16 września. 
 
 
Kolejnym kierunkiem artystycznym, na który można jeszcze się zarejestrować (dodatkowa rekrutacja) jest inżynieria wzornictwa przemysłowego. Rejestracja trwa do 17 września. Osoby, które chcą studiować inżynierię wzornictwa przemysłowego, muszą przystąpić do egzaminu składającego się z części praktycznej oraz oceny portfolio. Egzamin w formie zdalnej odbędzie się 21 września o godz. 10.00. Portfolio można przesyłać pocztą tradycyjną (przesyłka polecona) do 20 września na adres: Komisja Rekrutacyjna Wydziału Mechanicznego, al. Jana Pawła II 37 pok. A19, 31-864 Kraków, dopisek: „Portfolio”. Decydująca jest data wpływu przesyłki do WKR Wydziału Mechanicznego. Ogłoszenie wyników egzaminu wstępnego nastąpi 21 września. 
 
 
 
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramów prac poszczególnych komisji rekrutacyjnych, kierunków studiów oraz wymaganych dokumentów można znaleźć w Portalu Rekrutacyjnym. Ponieważ w tym roku sposobów dostarczania dokumentów do komisji jest kilka (np. poprzez wgranie do systemu rekrutacji, dostarczenie osobiste) warto zweryfikować, którą z metod stosuje sią na danym wydziale. Jak co roku, kandydaci na studia mają możliwość zadawania pytań dotyczących rekrutacji i oferty edukacyjnej za pośrednictwem komunikatora Messenger. Pomocą służą pracownicy Działu Promocji PK. 
 
(bk)
 
Fot. materiały PK
 
 
 
 
{fastsocialshare}
 

 

 

Od 30 sierpnia odbywa się obóz integracyjny dla nowych studentów Politechniki Krakowskiej – „Adapciak PK”. Wśród atrakcji przygotowanych przez Samorząd Studencki PK są m.in. szkolenia żeglarskie i rejsy po Jeziorze Żywieckim. 

 

Ponieważ – z uwagi na pandemię koronawirusa – w 2020 r. obóz się nie odbył, Samorząd Studencki PK, który jest organizatorem „Adapciaka”, w tym roku postanowił zorganizować dwa turnusy. Pierwszy z nich, który potrwa do 4 września, przeznaczony jest dla osób, które zostały przyjęte na studia w tym roku. Drugi turnus, zaplanowany w terminie od 7 do 12 września br., przeznaczony jest dla studentów kończących pierwszy rok studiów.

 Na zdjęciu mężczyzna przy ramieniu robota. W tle kilka osób w maseczkach - uczestnicy Adapciaka, a także prof. Ksenia Ostrowska.   Na zdjęciu osoby w kurtkach i maseczkach - goście w laboratorium Wydziału Mechanicznego  Na zdjęciu młodzi mężczyźni i kobiety siedzą przy stołach w Sali Senackiej PK i z uwagą słuchają osoby mówiącej. Jest nią rektor PK prof. Andrzej Białkiewicz, który stoi przy stole prezydialnym.    

Na zdjęciu spora grupa osób stoi przy popiersiu Tadeusza Kościuszki na głównym kampusie uczelni. Są to uczestnicy Adapciaka. Pomiędzy nimi w środku rektor PK prof. Andrzej Białkiewicz.  

 „Adapciak 2021”: zwiedzanie laboratoriów PK i spotkanie z władzami uczelni / fot. Jan Zych

 

 

„Adapciak” to okazja do spotkania z władzami uczelni, poznania jej kampusów, a także – dzięki udziałowi w grze miejskiej – Krakowa. W planie wydarzenia przewidziany jest także wyjazd do Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego PK nad Jeziorem Żywieckim.

 


Więcej informacji na: adapciak.pk.edu.pl

 


Wydarzenia na Facebooku:

 

 

(JS)

 

 

 

 

{fastsocialshare}

 
 
Politechnika Krakowska włącza się w organizację XVI Dni Jana Pawła II i zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym, którego temat – „Ku pojednaniu” – to hasło tegorocznego wydarzenia. Termin nadsyłania prac mija 22 października br.
 
2021 dni jp2 banery foto
 
Konkurs PK adresowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów fotografii. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie cztery prace (format minimum 30x40 cm) lub zwarte tematycznie cykle (do czterech zdjęć), które traktowane będą jako jedna praca. 
 
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe w wysokości: 1500 zł (I nagroda), 1200 zł (II nagroda) i 1000 zł (III nagroda). Wernisaż i ogłoszenie wyników nastąpi w czasie trwania XVI Dni Jana Pawła II: 15-18 listopada 2021 r.
 
Prace konkursowe należy dostarczyć pocztą (w odpowiednim opakowaniu zabezpieczającym je przed zniszczeniem) na adres: Politechnika Krakowska, Pawilon Konferencyjno-Wystawowy „Kotłownia”, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków, z dopiskiem „Konkurs fotograficzny” lub osobiście na wskazany adres (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00). 
 
Do prac należy dołączyć ich elektroniczną wersję na nośnikach CD, DVD lub pendrive albo przesłać w formie załącznika wiadomości e-mail (pliki do 5 MB) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także zaklejoną kopertę z wypełnioną i podpisaną kartą zgłoszenia. Dodatkowo, osoby niepełnoletnie dołączają w zaklejonej kopercie zgodę na udział w konkursie podpisaną przez rodziców lub opiekunów prawnych. 
 
 
 
 
Celem Dni Jana Pawła II jest popularyzacja dziedzictwa Ojca Świętego. W wydarzenie zaangażowane są szkoły wyższe z Krakowa i Małopolski, w tym Politechnika Krakowska. Hasłami poprzednich edycji były m.in.: „Niepodległość”, „Prawa człowieka i prawa narodów”, „Miłosierdzie”, „Świętość”, „Nadzieja”, „Uniwersytet”. 
 
(bk)
 
 
 
 
 
 
{fastsocialshare}