„LIVE Rekrutacja 2020” – cykl rozmów z przedstawicielami wydziałów Politechniki Krakowskiej oraz Działu Kształcenia rozpoczął się w poniedziałek 22 czerwca. Dzięki tym spotkaniom Kandydaci na studia będą mogli w każdy poniedziałek i piątek zawsze o godzinie 11.00 – poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z rekrutacją na Politechnikę oraz ofertą dydaktyczną uczelni. Wywiady są emitowane na stronach wydarzeń na Facebooku.
 
 
 
 
Zobacz pierwszy odcinek „LIVE Rekrutacja 2020” (Wydział Architektury i Dział Kształcenia)

 

  

 
 

 

 

 
 
Trzeci odcinek z udziałem przedstawiciela Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej

 


 
 
Eksperci z Wydziału Inżynierii Lądowej odpowiadają na pytania kandydatów
 

 
 

 


 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie rekrutacyjne z Wydziałem Mechanicznym
 


 

 

{fastsocialshare} 

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Krakowskiej zachęca do udziału w „Wampiriadzie” - studenckiej akcji honorowego oddawania krwi. Pierwsza „Wampiriada” odbyła się na PK w 2000 r. Jej pomysłodawcą i organizatorem był Przemysław Miłoń, wówczas przewodniczący NZS PK. Obecnie akcja organizowana jest zwykle dwa razy do roku we wszystkich większych ośrodkach akademickich w Polsce.

 

Krew można oddawać w godz. 8.00-14.00 w następujących miejscach:

 

wtorek, 26 Listopada

 • Wydział Mechaniczny
  al. Jana Pawła II 37

 

środa, 27 listopada

 • Akademiki PK
  ul. Skarżyńskiego

 

czwartek, 28 Listopada

 • Kampus Politechniki Krakowskiej
  ul. Warszawska 24

 

wydarzenie na Facebooku >>>

 
 
Przypominamy, że w ramach Kolegium Nauk Społecznych Politechniki Krakowskiej działa Akademicki Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych, który świadczy wsparcie dla pracowników i studentów PK. Każdy może umówić się na rozmowy oraz konsultacje. 
 
Oprócz indywidualnego wsparcia psychologicznego w trudnych sytuacjach, takich jak np. kłopoty w adaptacji do studiów, stres egzaminacyjny, czy trudności w pracy, Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych oferuje również spotkania w grupach. Tego rodzaju zajęcia mają na celu wypracowanie przez uczestników umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach emocjonalnych, uzyskanie wiedzy psychologicznej oraz zrozumienie korzyści płynących z praktycznego jej zastosowania (np. w procesie uczenia się), a także analizę kompetencji i cech indywidualnych przy zastosowaniu wybranych metod psychologicznych.
 
Bezpłatnej pomocy psychologicznej w ramach APKPP udzielają dr Agnieszka Szewczyk-Zakrzewska i mgr Mikołaj Böhm. Spotkania odbywają się – po uzgodnieniu telefonicznym – przy ul. Warszawskiej 24 (budynek CUP, Kolegium Nauk Społecznych, pok. 148) i przy ul. J. Lea 114 (Centrum Pedagogiki i Psychologii, pok. 150). 
 
W związku z pandemią koronawirusa i działaniami podejmowanymi w celu przeciwdziałania zakażeniom, obecnie Akademicki Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych udziela porad telefonicznie i przez Internet: 
 • dr Agnieszka Szewczyk-Zakrzewska – tel.: 514 879 852
 • mgr Mikołaj Böhm – tel.: 665 204 707
 • Skype – dr Agnieszka Szewczyk-Zakrzewska live:.cid.ec2f5d670a27e7d6

 

Zobacz: kns.pk.edu.pl/apkpp

 

 

Zapraszamy do udziału w kursie online na temat zarządzania zrównoważoną mobilnością na uniwersytetach. U-MOB LIFE (Europejska Sieć Uniwersytetów dla Zrównoważonej Mobilności) to program, którego celem jest ułatwianie wymiany informacji i transferu wiedzy o najlepszych praktykach europejskich uczelni w zakresie zrównoważonej mobilności. Program rozpoczął się w lipcu 2016 r. W przedsięwzięciu uczestniczą cztery uczelnie posiadające duże doświadczenie w zakresie wdrażania działań na rzecz zrównoważonej mobilności: Universitat Autònoma de Barcelona (Hiszpania), Erasmus Universiteit Rotterdam (Holandia), Università degli Studi di Bergamo (Włochy) oraz Politechnika Krakowska.

 

 

Więcej informacji >>>

 

W dniach 2-9 października br. na kampusie głównym Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 będzie można obejrzeć wystawę plenerową pt. „Historyczne lokalizacje Politechniki Krakowskiej”. 
 
Głównym założeniem wystawy organizowanej przez Muzeum Politechniki Krakowskiej jest próba opowiedzenia historii uczelni poprzez jej siedziby, zarówno obecne, jak i te dawne – Dom Technika przy ul. Straszewskiego 28, budynek „Oleandry” przy ul. 3 Maja 7, a nawet Zamek Królewski na Wawelu. 
 
2 października, w dniu inauguracji nowego roku akademickiego 2020/21, wystawa zostanie udostępniona przed budynkiem Międzywydziałowego Centrum Edukacyjno-Badawczego „Działownia”, gdzie odbędą się główne uroczystości inauguracyjne. Wystawa pozostanie na kampusie do 9 października, a po tym terminie wirtualną wersję będzie można obejrzeć za pośrednictwem strony internetowej Muzeum Politechniki Krakowskiej: muzeum.pk.edu.pl