„LIVE Rekrutacja 2020” – cykl rozmów z przedstawicielami wydziałów Politechniki Krakowskiej oraz Działu Kształcenia rozpocznie się już 22 czerwca o godz. 11.00. Kandydaci na studia będą mogli w każdy poniedziałek i piątek poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z rekrutacją na Politechnikę oraz ofertą dydaktyczną uczelni. Wywiady będą emitowane na stronach wydarzeń na Facebooku.
 
Jak policzyć punkty rekrutacyjne? Czy i jakie dokumenty należy złożyć? Czy muszę dostarczyć Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej swoje zdjęcie? Co jeśli w dniu egzaminu zdalnego na architekturę będę mieć problemy z łączem internetowym? Czy aplikując na kierunek architektura można równocześnie kandydować na inżynierię wzornictwa przemysłowego? Na te i wiele innych pytań dotyczących rekrutacji na kierunki Wydziału Architektury oraz samego procesu rekrutacji odpowiedzą w poniedziałek eksperci zaproszeni do udziału w pierwszym odcinku „LIVE Rekrutacja 2020”: prodziekan Wydziału Architektury dr inż. arch. Rafał Zawisza, prof. PK, dr inż. arch. Mariusz Łysień z Instytutu Projektowania Miast i Regionów WA PK oraz mgr Joanna Bober z Działu Kształcenia Politechniki Krakowskiej. Rozmowę poprowadzi mgr Bartłomiej Krystyński z Działu Promocji PK. 
 
Podczas trwania programu widzowie będą mieć możliwość zadawania pytań, na które odpowiedzą pracownicy Politechniki Krakowskiej. Wystarczy napisać swoje pytanie w komentarzu pod filmem. Natomiast pula pytań, które zostaną zadane zaproszonym gościom, została wybrana na podstawie najczęściej pojawiających się tematów rozmów z osobami zainteresowanymi studiami na PK (np. przez Messengera) oraz wiadomości wysyłanych na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  
 
 
DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU:
 
 
W kolejnych dniach – w ramach wydarzenia „LIVE Rekrutacja 2020: Porozmawiajmy o kierunkach” – będziemy się spotykać z przedstawicielami pozostałych wydziałów i odpowiadać na pytania dotyczące zasad rekrutacji na konkretne kierunki studiów prowadzone na danym wydziale oraz opowiemy o samych kierunkach. Cykl wirtualnych spotkań rekrutacyjnych potrwa do 17 lipca.
 
 
DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU:
 
 
 
Zachęcamy do śledzenia programów i podajemy plan ich emisji:

 • 22 czerwca, godz. 11.00 – ogólne zasady dotyczące rekrutacji na PK, nabór na Wydział Architektury
  architektura (w j. polskim i angielskim)
  architektura krajobrazu
 • 26 czerwca, godz. 11.00 – nabór na Wydział Informatyki i Telekomunikacji
  informatyka
  matematyka
  matematyka stosowana
 • 29 czerwca, godz. 11.00 – nabór na Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej
  elektrotechnika i automatyka
  informatyka w inżynierii komputerowej
 • 3 lipca, godz. 11.00 – nabór na Wydział Inżynierii Lądowej
  budownictwo (w j. polskim i angielskim)
  transport
 • 6 lipca, godz. 11.00 – nabór na Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki
  fizyka techniczna
  inżynieria materiałowa
  nanotechnologie i nanomateriały
 • 10 lipca, godz. 11.00 – nabór na Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki
  gospodarka przestrzenna (kierunek międzywydziałowy)
  energetyka
  inżynieria czystego powietrza (kierunek międzywydziałowy)
  inżynieria i gospodarka wodna
  inżynieria środowiska
  odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna
 • 13 lipca, godz. 11.00 – nabór na Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej
  biotechnologia
  inżynieria chemiczna i procesowa
  technologia chemiczna
 • 17 lipca, godz. 11.00 – nabór na Wydział Mechaniczny
  automatyka i robotyka
  informatyka stosowana
  inżynieria bezpieczeństwa
  inżynieria medyczna
  inżynieria produkcji
  inżynieria środków transportu
  inżynieria wzornictwa przemysłowego
  mechanika i budowa maszyn (w j. polskim i angielskim)
  pojazdy samochodowe
  systemy i urządzenia przemysłowe

 

 

 

 

 

 

{fastsocialshare} 

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Krakowskiej zachęca do udziału w „Wampiriadzie” - studenckiej akcji honorowego oddawania krwi. Pierwsza „Wampiriada” odbyła się na PK w 2000 r. Jej pomysłodawcą i organizatorem był Przemysław Miłoń, wówczas przewodniczący NZS PK. Obecnie akcja organizowana jest zwykle dwa razy do roku we wszystkich większych ośrodkach akademickich w Polsce.

 

Krew można oddawać w godz. 8.00-14.00 w następujących miejscach:

 

wtorek, 26 Listopada

 • Wydział Mechaniczny
  al. Jana Pawła II 37

 

środa, 27 listopada

 • Akademiki PK
  ul. Skarżyńskiego

 

czwartek, 28 Listopada

 • Kampus Politechniki Krakowskiej
  ul. Warszawska 24

 

wydarzenie na Facebooku >>>

 
 
Przypominamy, że w ramach Kolegium Nauk Społecznych Politechniki Krakowskiej działa Akademicki Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych, który świadczy wsparcie dla pracowników i studentów PK. Każdy może umówić się na rozmowy oraz konsultacje. 
 
Oprócz indywidualnego wsparcia psychologicznego w trudnych sytuacjach, takich jak np. kłopoty w adaptacji do studiów, stres egzaminacyjny, czy trudności w pracy, Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych oferuje również spotkania w grupach. Tego rodzaju zajęcia mają na celu wypracowanie przez uczestników umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach emocjonalnych, uzyskanie wiedzy psychologicznej oraz zrozumienie korzyści płynących z praktycznego jej zastosowania (np. w procesie uczenia się), a także analizę kompetencji i cech indywidualnych przy zastosowaniu wybranych metod psychologicznych.
 
Bezpłatnej pomocy psychologicznej w ramach APKPP udzielają dr Agnieszka Szewczyk-Zakrzewska i mgr Mikołaj Böhm. Spotkania odbywają się – po uzgodnieniu telefonicznym – przy ul. Warszawskiej 24 (budynek CUP, Kolegium Nauk Społecznych, pok. 148) i przy ul. J. Lea 114 (Centrum Pedagogiki i Psychologii, pok. 150). 
 
W związku z pandemią koronawirusa i działaniami podejmowanymi w celu przeciwdziałania zakażeniom, obecnie Akademicki Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych udziela porad telefonicznie i przez Internet: 
 • dr Agnieszka Szewczyk-Zakrzewska – tel.: 514 879 852
 • mgr Mikołaj Böhm – tel.: 665 204 707
 • Skype – dr Agnieszka Szewczyk-Zakrzewska live:.cid.ec2f5d670a27e7d6

 

Zobacz: kns.pk.edu.pl/apkpp

 

 

Zapraszamy do udziału w kursie online na temat zarządzania zrównoważoną mobilnością na uniwersytetach. U-MOB LIFE (Europejska Sieć Uniwersytetów dla Zrównoważonej Mobilności) to program, którego celem jest ułatwianie wymiany informacji i transferu wiedzy o najlepszych praktykach europejskich uczelni w zakresie zrównoważonej mobilności. Program rozpoczął się w lipcu 2016 r. W przedsięwzięciu uczestniczą cztery uczelnie posiadające duże doświadczenie w zakresie wdrażania działań na rzecz zrównoważonej mobilności: Universitat Autònoma de Barcelona (Hiszpania), Erasmus Universiteit Rotterdam (Holandia), Università degli Studi di Bergamo (Włochy) oraz Politechnika Krakowska.

 

 

Więcej informacji >>>

 

Zeszyty Historyczne Muzeum PKMuzeum Politechniki Krakowskiej wydało trzeci numer „Zeszytów Historycznych”. Broszura jest dostępna w wersji elektronicznej na stronie Repozytorium PK
 
Czytelnicy będą mogli zapoznać się z artykułami poświęconymi prof. Kazimierzowi Sokalskiemu, rektorowi Politechniki Krakowskiej w latach 1965-1968. Autorzy obszernie przedstawiają życiorys, dokonania i wkład prof. Sokalskiego w rozwój PK. W broszurze także o komputeryzacji na Politechnice Krakowskiej, począwszy od lat 60. oraz tekst na temat współczesnych tendencji w muzealnictwie.
 
Ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią, wersja drukowana najnowszego numeru „Zeszytów Historycznych” będzie dystrybuowana w terminie późniejszym. Jednak osoby szczególnie zainteresowane otrzymaniem wydawnictwa, proszone są o mailowy kontakt z Muzeum PK: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w celu ustalenia sposobu odbioru lub wysyłki.