Konferencja Naukowo-Techniczna „Polyurethanes 2019” jest współorganizowana przez Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. W czasie konferencji zostaną poruszone tematy takie jak m.in.: nowe surowce poliolowe i izocyjanianowe, substancje spieniające nowej generacji, katalizatory i inne substancje pomocnicze, nowoczesne rozwiązania technologiczne, możliwości wykorzystania ditlenku węgla w przetwórstwie PUR, maszyny i urządzenia do wytwarzania i przetwórstwa PUR oraz zagadnienia prawne dotyczące przetwórstwa PUR.

 

Data: 

13-16 października 2019 r.

 

Miejsce: 

Hotel „Diament”, ul. Zdrojowa 3, Ustroń

Jak co roku Politechnika Krakowska włącza się w organizację Dni Jana Pawła II i zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym. Hasłem 14. edycji wydarzenia, które jesienią odbędzie się w Krakowie, jest „Uniwersytet”. 
 
Konkurs PK ma charakter otwarty i jest kierowany zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów. Każdy uczestnik może nadesłać do 4 fotografii (lub zwarte tematycznie cykle), które nawiązują do tegorocznego tematu Dni Jana Pawła II. Należy przesyłać wyłącznie prace autorskie, które nie brały dotychczas udziału w żadnym innym konkursie i nie były nigdzie publikowane ani prezentowane.
 
W konkursie zostaną przyznane trzy nagrody:
I nagroda - 1500 zł
II nagroda - 1200 zł
III nagroda - 1000 zł
 
Nadsyłanie prac (z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”) do 18 października 2019 r. na adres: Galeria Politechniki Krakowskiej „Kotłownia”, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków. Prace można również dostarczyć osobiście, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-15.00, budynek 10-06 (tel.: 12 628 24 88, 12 628 20 96, 12 628 29 22). 
 
 
 
 
Wernisaż i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w czasie trwania XIV Dni Jana Pawła II: 5-7 listopada 2019 r.
 
 
 

Wydział Inżynierii Środowiska zaprasza do udziału w konferencji EALPO 2019 dotyczącej tematyki zanieczyszczenia światłem: nadmiernego lub niewłaściwego użytkowania oświetlenia, jego negatywne skutki (oślepianie, wkraczanie, nadmierne oświetlenie, zmniejszona widoczność, blask nieba i marnowanie energii. Celem konferencji jest przedstawienie zanieczyszczenia światłem jako problemu interdyscyplinarnego i omówienie metod minimalizowania tego zjawiska i jego negatywnych skutków.

 

Data:

21-22 września 2019 r.

 

Miejsce: 

Pawilon Konferencyjno-Wystawowy „Kotłownia”

 

 

więcej informacji >>>

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej oraz Wydział Mechaniczny zapraszają na pokazy i wykłady, które odbędą się w ramach 13. Małopolskiej Nocy Naukowców. Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców jest bezpłatny, ale na atrakcje przygotowane przez Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej obowiązuje wcześniejsza rejestracja, której będzie można dokonać od 18 września (od godz. 9.00) poprzez wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Data:

27 września 2019 r., od godz. 18.30

 

Miejsce:

  • budynek WIiTCh (10-35), ul. Warszawska 24 w Krakowie
  • Wydział Mechaniczny, al. Jana Pawła II 37 w Krakowie

 

więcej informacji >>>

3 października br. Politechnika Krakowska uroczyście zainauguruje nowy rok akademicki 2019/2020. W wydarzeniu udział weźmie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Wykład pt. „Inteligentne systemy bezpieczeństwa publicznego” wygłosi prezes zarządu Motorola Solutions Systems Polska i członek Rady Uczelni Jacek Drabik. 
 
Inaugurację roku akademickiego poprzedzi msza św., która zostanie odprawiona w Bazylice św. Floriana przy ul. Warszawskiej 1. Po jej zakończeniu uczestnicy udadzą się w uroczystym pochodzie do Międzywydziałowego Centrum Edukacyjno-Badawczego „Działownia” na kampusie głównym PK przy ul. Warszawskiej 24. Inauguracja 75. roku akademickiego na Politechnice Krakowskiej rozpocznie się o godz. 10.30. 
 
Program uroczystości:
  • wystąpienie prof. dr. hab. inż. Jana Kaziora, rektora Politechniki Krakowskiej;
  • wystąpienie dr. Jarosława Gowina, Wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego;
  • immatrykulacja studentów;
  • wykład Jacka Drabika, prezesa zarządu Motorola Solutions Systems Polska: „Inteligentne systemy bezpieczeństwa publicznego”;
  • wręczenie Nagrody im. Profesora Zbigniewa Engela;
  • wręczenie Nagrody Fundacji Wspierania Młodych Talentów Profesora Janusza Magiery;
  • wystąpienie mgr Izabeli Paluch, prezesa Stowarzyszenia Wychowanków PK;
  • wystąpienie inż. Michała Kostrzewy, przewodniczącego Samorządu Studenckiego PK.

Tradycyjnie, inauguracji roku akademickiego towarzyszyć będą Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” oraz Krakowska Orkiestra Staromiejska pod batutą mgr. Wiesława Olejniczaka. 

 
 
 
O godz. 14.00 w Sali Senackiej PK odbędzie się wpis do Złotej Księgi Wychowanków Politechniki Krakowskiej.
 
Nie zabraknie też imprez towarzyszących inauguracji – o godz. 14.00 mecz siatkówki (Hala sportowa PK, ul. Kamienna17), a o godz. 16.00 piknik na Osiedlu Studenckim przy ul. Skarżyńskiego.