Organizacje i stowarzyszenia studenckie

Zgodnie z art. 204 i 205 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2016 r., poz. 1842 z późn. zm.), studenci mają prawo zrzeszania się w uczelnianych organizacjach studenckich. Uczelniane organizacje studenckie podlegają rejestracji. Warunkiem rejestracji uczelnianej organizacji studenckiej jest zgodność jej statutu (regulaminu, deklaracji założycielskiej) z przepisami prawa i statutem uczelni.

Uczelniane organizacje studenckie, a także działające w uczelni stowarzyszenia zrzeszające wyłącznie studentów lub studentów i nauczycieli akademickich, mają prawo występowania z wnioskami do organów uczelni lub do organów samorządu studenckiego w sprawach dotyczących studentów uczelni. Organy uczelni mogą przeznaczać środki materialne dla uczelnianych organizacji studenckich i działających w uczelni stowarzyszeń zrzeszających wyłącznie studentów lub studentów i nauczycieli akademickich.

Wykaz organizacji studenckich zarejestrowanych na PK:

Erasmus Student Network Politechnika Krakowska
www.pk.esn.pl

ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
budynek 10-24, pokój 108
Komitet Lokalny IAESTE Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki
www.iaeste.pk.edu.pl

ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
budynek 10-24, pokój 108
Krakowski Teatr Studencki

Młodzieżowa Organizacja im. Jerzego Ciesielskiego

Adres: ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków