Zbliża się koniec 2022 roku, a wraz z nim czas podsumowań. Jaki to był rok dla Politechniki Krakowskiej i jej społeczności? Michał Lebiest z Radia „Nowinki” rozmawiał o tym z Rektorem PK prof. Andrzejem Białkiewiczem.

Pan Rektor przypomniał o sukcesach naukowych pracowników i studentów Politechniki oraz wielkim osiągnięciu całej uczelni, jakim był znakomity wynik uzyskany w procesie ewaluacji działalności naukowej. Rozmowa dotyczyła także inicjatyw pomocowych PK, w tym działań wspierających obywateli Ukrainy, jak m.in. utworzenie na Wydziale Inżynierii Lądowej bezpłatnych studiów inżynierskich w języku ukraińskim na kierunkach budownictwo i transport. Prof. Andrzej Białkiewicz przypomniał również o idei, która stała za powołaniem pozawydziałowej jednostki pn. Centrum Wsparcia Społeczności Akademickiej PK. W radiowej rozmowie zostały też poruszone kwestie wspólnego oszczędzania energii i najważniejszych inwestycji uczelni zaplanowanych na 2023 rok.

Posłuchaj wywiadu z Rektorem PK prof. Andrzejem Białkiewiczemnowinki 100