Pasjonaci zarządzania łańcuchem dostaw, przedstawiciele uczelni oraz świata biznesu po raz kolejny spotkali się na konferencji pt. „AI Empowering People for Success in Education and Business”, która odbyła się 17 kwietnia 2024 r. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Konferencja rozpoczęła siódmą edycję programu Top Young 100 – rocznego programu rozwojowego dla najlepszych studentów logistyki i kierunków pokrewnych. W tym gronie obecni są reprezentanci Politechniki Krakowskiej.

Czterech mlodych mężczyzn w garniturach pozuje do zdjęcia na tle ścianki z napisem top young.

Program Top Young 100 od kilku lat nie tylko identyfikuje utalentowanych studentów kierunków związanych z łańcuchem dostaw, ale również wspiera ich rozwój i dalszą ścieżkę kariery. Jego rolą jest także budowanie silnego polskiego centrum kompetencji przyszłych liderów branży. Program Top Young 100 stanowi połączenie trzech środowisk – studenckiego, biznesowego i akademickiego. Do jego kolejnej edycji zakwalifikowali się trzej studenci Politechniki Krakowskiej: Piotr Katarzyński, Jakub Kubica oraz Bartłomiej Ślósarczyk.

Piotr Katarzyński jest studentem inżynierii środków transportu na Wydziale Mechanicznym. Jakub Kubica studiuje informatykę na Wydział Informatyki i Telekomunikacji, a Bartłomiej Ślósarczyk jest studentem środków transportu i logistyki na Wydziale Mechanicznym. Ich opiekunem akademickim ze strony Politechniki Krakowskiej jest dr inż. Augustyn Lorenc, pracownik Katedry Pojazdów Szynowych i Transportu Wydziału Mechanicznego.

W ramach programu Top Young 100 studenci będą mogli zmierzyć się z wyzwaniami przemysłowymi, a tym samym sprawdzić w praktyce nabytą na studiach wiedzę. Liczne szkolenia opracowane we współpracy z pracodawcami pozwolą im rozwinąć zarówno twarde, jak i miękkie kompetencje. Studenci mogą brać udział w różnych wydarzeniach branżowych, co stanowi dla nich szanse na nawiązywanie relacji biznesowych. Warto podkreślić, że każdy uczestnik programu ma swojego Mentora, który czuwać nad jego rozwojem.

Konferencja "AI Empowering People for Success in Education and Business" organizowana jest przez  Polskie Stowarzyszenie Menedżerow Logistyki i Zakupów (PSML) we współpracy z wydziałem zarządzania AGH.

Na zdjęciu: Od lewej Piotr Katarzyński, dr inż. Augustyn Lorenc, Jakub Kubica, Bartłomiej Ślósarczyk / fot. WM PK