Na górze logo AZS. Na środku duży napis Akademickie Mistrzostwa Polski. Tenis stołowy półfinał C i zdjęcie mężczyzny grającego w tenis stołowy. Pod nim data 27-28.04.24 Kraków, Politechnika Krakowska HS Czyżyny al. Jana Pawła II 37. Na dole logotypy: AZS, Ministerstwa Sportu i Turystyki, PZU i Politechniki Krakowskiej

Tym razem Centrum Tenisowe Politechniki Krakowskiej stanie się arena zmagań w tenisie stołowym. To właśnie tu odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym – półfinał C. Po raz pierwszy organizatorem tej imprezy będzie Klub Uczelniany AZS Politechniki Krakowskiej.

Do Krakowa przyjadą reprezentacje z Opola, Gliwic, Nysy, Katowic, Częstochowy, Kielc, Tarnowa i Rzeszowa. Ponadto do rywalizacji stanie osiem krakowskich uczelni. Do udziału w turnieju w strefie C zgłosiło się 17 kobiecych reprezentacji i 18 męskich. Zawody odbędą się w Centrum Tenisowym Politechniki Krakowskiej, które uprzednio musi przejść małą modyfikację – słupki i siatki zostaną zdemontowane i zastąpione przez 10 stołów do tenisa stołowego.

Bardzo się cieszę, że Zarząd Główny AZS dostrzegł potencjał Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Krakowskiej i powierzył nam organizację aż dwóch dużych wydarzeń z kalendarza AMP. Jest to dla nas niezwykle budujące, bo ciężko pracujemy, aby każda nasza impreza stała na wysokim poziomie, a nasi uczestnicy byli zawsze zadowoleni. Zadbaliśmy o maksymalny komfort dla zawodników i trenerów, zapewniając kwaterunek i wyżywienie niemalże w bezpośrednim sąsiedztwie naszego Centrum Tenisowego, starając się przy tym, aby nasza oferta była zoptymalizowana i korzystna dla naszych gości – mówi Krzysztof Pszczółka, prezes KU AZS Politechniki Krakowskiej.

Centrum Tenisowe PK znajdujące się w krakowskich Czyżynach to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Działa od 2019 roku i gościło wiele turniejów, w tym zeszłoroczny półfinał AMP w tenisie. W czerwcu tego roku będzie z kolei główną areną zmagań finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.