Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Krakowskiej

Podstawowym celem działań Biura jest stworzenie studentom PK z niepełnosprawnościami warunków do nauki na prawach równych z innymi. Biuro zajmuje się m.in.:

• czynnym udziałem w likwidacji barier mentalnych, komunikacyjnych i architektonicznych;
  • organizacją imprez kulturalnych oraz integracyjno–adaptacyjnych;
  • współpracą i reprezentowaniem interesów i potrzeb osób z niepełnosprawnościami;
  • udzielaniem informacji kandydatom z niepełnosprawnościami o rekrutacji i możliwościach pomocy ze strony uczelni.

Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami na Politechnice Krakowskiej pełni mgr inż. Jan Ortyl. Główne cele pracy pełnomocnika to:

• zwiększanie dostępności studiów na Politechnice Krakowskiej;
  • zapewnianie pomocy poprzez praktyczne wsparcie oraz udzialanie informacji;
  • rozwiązywanie indywidualnych problemów.

Zrzeszenie Studentów z Niepełnosprawnościami PK

Przy Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami PK działa Zrzeszenie Studentów z Niepełnosprawnościami, które ściśle współpracuje z biurem, władzami rektorskimi oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Celem Zrzeszenia jest integrowanie środowiska studentów z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych poprzez organizowanie imprez, spotkań, wycieczek, a także różnego rodzaju zajęć dydaktyczno-sportowych.

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami PK

ul. Warszawska 24
(wejście od ul. Szlak, pawilon przy budynku Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej)

tel. 12 628 20 08
Kierownik Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami mgr inż. Jan Ortyl
tel. kom. 506 285 397
Zrzeszenie Studentów z Niepełnosprawnościami e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na strony ZSN : www.zsn.pk.edu.pl i BON bon.pk.edu.pl