Informacje dla osób niepełnosprawnych

Zapraszamy na stronę ZSN oraz BON PK: www.zsn.pk.edu.pl

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Krakowskiej

Podstawowym celem działań Biura jest stworzenie niepełnosprawnym studentom PK warunków do nauki na prawach równych z innymi. Biuro zajmuje się m.in.:

• czynnym udziałem w likwidacji barier mentalnych, komunikacyjnych i architektonicznych;
  • organizacją imprez kulturalnych oraz integracyjno–adaptacyjnych;
  • współpracą i reprezentowaniem interesów i potrzeb osób niepełnosprawnych;
  • udzielaniem informacji niepełnosprawnym kandydatom o rekrutacji i możliwościach pomocy ze strony uczelni.

Pełnomocnik Rektora ds.Osób Niepełnosprawnych

Funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych na Politechnice Krakowskiej pełni mgr inż. Jan Ortyl.

Główne cele pracy pełnomocnika to:

• zwiększanie dostępności studiów na Politechnice Krakowskiej;
  • zapewnianie pomocy poprzez praktyczne wsparcie oraz udzialanie informacji;
  • rozwiązywanie indywidualnych problemów.

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych PK

Przy Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych PK działa Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych, które ściśle współpracuje z biurem, władzami rektorskimi oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Celem Zrzeszenia jest integrowanie środowiska niepełnosprawnych oraz pełnosprawnych studentów poprzez organizowanie imprez, spotkań, wycieczek, a także różnego rodzaju zajęć dydaktyczno-sportowych.

Kontakt:

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych PK Dom Studencki nr 4 „Balon”, pok. 601
tel. 12 628 37 22
Pełnomocnik Rektora
ds. Osób Niepełnosprawnych PK
mgr inż. Jan Ortyl
tel. kom. 693 710 995
Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na stronę ZSN oraz BON PK: www.zsn.pk.edu.pl