dni transportuStudenci z Koła Naukowego Logistyki TiLOG organizują w dniach 17-18 stycznia br. Międzynarodowe Seminarium Naukowe XI Dni Transportu. Głównym celem przedsięwzięcia jest wymiana wiedzy i doświadczeń zarówno ze środowiskiem akademickim, firmami branży TSL, jak i ze studentami innych uczelni z kraju i zagranicy. 
 
Temat przewodni tegorocznej edycji spotkania to „Przyszłość i wyzwania europejskiego rynku transportowego i logistycznego”.
 
Obrady będą składać się z trzech paneli - logistycznego, kolejowego i lotniczego. Uczestnicy poruszą m.in. takie zagadnienia, jak: inteligentne systemy transportowe, narzędzia komputerowe w sterowaniu i optymalizacji procesów logistycznych i transportowych, maksymalizacja przewozów kolejowych w świetle ograniczonej podaży dróg kolejowych, kierunki rozwoju integracji kolei z innymi środkami transportu, rynek przewozów lotniczych w Polsce i w Europie, zwiększanie dostępności lotnisk poprzez połączenia autobusowe i kolejowe, cyfryzacja w podróżach lotniczych. 
 
Koło Naukowe Logistyki TiLOG działa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Opiekunami są mgr inż. Paweł Więcek i mgr inż. Jan Aleksandrowicz. 
 
XI Dni Transportu odbędą się na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. 
 
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.facebook.com/events/199192580978120/ 
 
(bk)